Apa yang membantu Seterusnya dalam tablet?

Tekanan

Dengan kesakitan dan suhu tinggi, tidak perlu menahan gejala yang tidak menyenangkan. Anda boleh mengambil tablet Nekst, dan kesihatan cepat dinormalisasi.

Seterusnya - apa jenis ubat?

Perubatan Nekst tergolong dalam kumpulan ubat gabungan dengan kesan analgesik dan anti-radang. Ia dihasilkan oleh Pharmstandard (Rusia), kos 240 rubel untuk 20 tablet. Komposisi ini diwakili oleh dua bahan aktif - paracetamol (200 mg), ibuprofen (400 mg). Juga dalam komposisi terdapat komponen tambahan - selulosa, giproloza, kalsium dihidrofosfat, magnesium stearate, pewarna dan lain-lain. Tablet adalah merah, cembung pada kedua-dua belah pihak, putih pada potongan.

Seterusnya, sebagai alat rumit, bertindak dalam dua arah sekaligus, yang memberikan kesan yang lebih ketara. Paracetamol memberikan kesan antipiretik, analgesik. Untuk sebahagian besar, ia memberi kesan kepada pusat-pusat thermoregulation di hipotalamus.

Akibatnya, terdapat kehilangan haba berlebihan, yang merupakan ciri-ciri negara-negara febrile. Suhu berkurang dengan pengembangan saluran darah dan peningkatan aliran darah ke pinggir. Paracetamol tidak mempunyai kesan anti-radang, dan ketiadaan kesan ke atas pengeluaran prostaglandin tidak termasuk fenomena negatif seperti:

  • kerengsaan saluran penghadaman;
  • air dan natrium pengekalan;
  • penampilan edema.

Ibuprofen memberikan bukan sahaja analgesik, antipiretik, tetapi juga kesan anti-radang yang kuat. Sebagai penyekat enzim COX yang tidak sengaja, ibuprofen mengurangkan sintesis prostaglandin, jadi rasa sakit dikurangkan, serta proses keradangan. Kepekatan maksimum bahan dalam darah tercapai sekitar 40-45 minit.

Indikasi dan Kontra

Perubatan ini membantu dengan baik untuk sakit kepala, melegakan migrain. Anda juga boleh meminumnya untuk haid yang menyakitkan (algomenorrhea), sakit gigi selepas pengekstrakan gigi, terhadap latar belakang karies dan pulpitis, selepas campur tangan pembedahan pada gigi dan gusi. Di antara tanda-tanda itu, Nekst juga tidak selesa di sendi kerana:

  • arthrosis;
  • arthritis;
  • bursitis, dsb.

Alat ini akan melegakan gejala penyakit degeneratif dan radang lain sistem muskuloskeletal - osteochondrosis, protraksi cakera. Penggunaan tablet adalah mungkin selepas kecederaan yang disertai dengan sindrom kesakitan - keseleo, keseleo, patah tulang, lebam. NEXT ditunjukkan untuk kesakitan selepas operasi, ia dengan cepat mengurangkan keadaan pesakit.

Tablet boleh diminum jika neuralgia atau neuritis saraf muka berlaku, serta penyakit keradangan saraf lain.

Selain kesakitan, pengambilan ubat ini ditunjukkan untuk demam, yang berlaku di latar belakang jangkitan virus pernafasan akut, selesema, tonsilitis dan penyakit berjangkit lain. Seterusnya mempunyai banyak kontraindikasi. Ia dilarang memberi kepada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun, dengan tidak bertoleransi, alahan, termasuk - dengan kombinasi asma, pollinosis dan urticaria, yang berlaku akibat mengambil NSAIDs. Ubat adalah dilarang sekiranya berlaku erosions dan ulser perut, colitis akut dan gastritis, pendarahan gastrik. Kontraindikasi lain:

    kegagalan hati yang teruk, buah pinggang;

Apabila menyusu pada waktu mengambil pil harus berhenti menyusu. Terdapat beberapa keadaan di mana rawatan perlu dijalankan dengan berhati-hati. Ini adalah hepatitis dan kerosakan hati alkohol, kegagalan jantung, usia lanjut, 1-2 trimester gestasi.

Arahan pengubatan

Berapa lamakah mengambil dadah, apa dosnya ditentukan oleh pakar. Tetapi, akibat kesan buruk ibuprofen pada saluran pencernaan, kursus itu harus serendah mungkin. Sebagai febrifuge, minum Nekst sehingga 3 hari, sebagai analgesik - sehingga 5 hari. Ciri-ciri rawatan dan dos adalah seperti berikut:

  • penerimaan di dalam, dengan air, hanya selepas makan;
  • Dos untuk kanak-kanak berumur 12 tahun hingga 18 tahun - 1 tablet dua kali sehari;
  • Dos untuk orang dewasa - sehingga 3 tablet / hari, satu demi satu;
  • Dos maksimum sehari ialah 3 tablet.

Jika anda melebihi jumlah ubat yang disyorkan ada risiko berlebihan. Ia dimanifestasikan oleh gejala yang tidak menyenangkan seperti tinnitus, peningkatan kadar denyutan jantung, muntah-muntah, dan kekeliruan. Overexcitement atau kelesuan, peningkatan kencing dan sakit kepala yang teruk juga mungkin. Dalam kes-kes yang teruk, kegagalan buah pinggang akut berkembang. Rawatan itu dijalankan hanya di institusi perubatan, ia adalah gejala dalam kombinasi dengan diuresis paksa, pengambilan minuman keras dan minuman alkali.

Kesan sampingan

Kesan sampingan yang paling biasa dari saluran gastrousus. Mengambil pil sering menyebabkan sakit perut dan mual, pedih ulu hati dan kehilangan selera makan. Malah satu pil boleh menyebabkan sembelit atau cirit-birit, kembung. Sebagai pertukaran kemasukan terdapat risiko pankreatitis, stomatitis aphthous, kerosakan gusi.

Sakit kepala dan pening kepala mungkin muncul semasa rawatan, dan pada sesetengah pesakit tidur terganggu.

Dalam beberapa kes, terdapat kemurungan, tekanan darah meningkat, sesak nafas dan tekakardia berkembang.

Juga, ubat boleh menyebabkan bronkospasme, perubahan rasa dan pendengaran, penglihatan kabur. Cystitis akut dan poliuria, sindrom nefrotik kadang-kadang dicatatkan. Reaksi alergi juga biasa - di antara mereka bentuk kulit dan angioedema, sindrom Lyell. Perubahan yang mungkin dalam komposisi darah dalam bentuk leukopenia, neutropenia, trombositopenia.

Arahan khas

Anda tidak boleh mengambil Nekst pada masa yang sama dengan cara lain yang mengandungi paracetamol, NSAIDs. Ini secara serius meningkatkan risiko berlebihan. Maklumat lain yang perlu anda ketahui apabila merancang rawatan dengan pil:

  • Jika NEXT diberikan lebih daripada 5 hari, adalah penting untuk memantau parameter darah (analisis klinikal am dan enzim hati);
  • paracetamol boleh memutarbelitkan analisis data untuk asid urik, glukosa darah, adalah perlu untuk menjalankan diagnostik hanya selepas selesai rawatan;
  • dengan kecenderungan penyakit saluran gastrousus, perlu untuk mengambil inhibitor pam proton secara serentak;
  • jika kesan sampingan yang teruk muncul di bahagian saluran gastrointestinal, adalah perlu untuk melakukan FGDS perut dan lulus analisis darah oktaf.

Ubat ini boleh menjejaskan kelajuan tindak balas psikomotorik. Pengambilan alkohol untuk tempoh terapi adalah dikecualikan dengan ketat!

Analog dan interaksi dengan cara lain

Sesetengah analog mengandungi bahan aktif yang sama dalam gabungan atau secara berasingan, ada yang lebih murah:

Seterusnya

Seterusnya: arahan untuk penggunaan dan ulasan

Nama Latin: Seterusnya

Kod ATX: M01AE51

Bahan aktif: Ibuprofen (Ibuprofen), Paracetamol (Paracetamol)

Pengilang: OTISIFARM PAO (Rusia)

Pengoperasian uraian dan gambar: 10/19/2018

Harga di farmasi: dari 62 rubel.

Seterusnya adalah ubat gabungan dengan tindakan analgesik, antipiretik dan anti-radang.

Borang dan komposisi pelepasan

Bentuk bentuk pelepasan - tablet, filem bersalut: warna merah penutup, biconvex, bujur, dengan risiko; teras keratan rentas adalah putih atau hampir putih (2, 6, 10 atau 12 keping setiap pek, dalam satu pek kadbod 1 atau 2).

Bahan aktif dalam komposisi 1 tablet:

  • ibuprofen - 400 mg;
  • paracetamol - 200 mg.
  • teras: koloid silikon dioksida - 2.5 mg; selulosa microcrystalline - 64.5 mg; kalsium fosfat - 80 mg; croscarmellose natrium - 24.3 mg; talc - 12.1 mg; hiprolosis - 19.3 mg; magnesium stearate - 7.3 mg;
  • sarung: Opadry 20A250004 Merah (titanium dioksida - 2.5 mg; hiprolosis - 8.1 mg; hipromelose - 13.1 mg; talc - 6.4 mg; merah jambu E124 - 0.9 mg; bunga matahari matahari terbenam kuning E110 - 0.5 mg) - 31.5 mg; Opadry II 85F19250 Clear (talc - 0.6 mg; macrogol - 0.3 mg; polysorbate 80 - 0.1 mg; polyvinyl alcohol - 1 mg) - 2 mg.

Sifat farmakologi

Farmakodinamik

Seterusnya adalah salah satu ubat gabungan yang mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-radang.

Sifat-sifat komponen aktif ubat:

  • Paracetamol adalah analgesik bukan narkotik dengan kesan antipiretik dan analgesik, yang disebabkan oleh sekatan COX dalam sistem saraf pusat dan kesan pada pusat-pusat thermoregulation dan kesakitan;
  • Ibuprofen adalah ubat anti-radang bukan steroid dengan kesan analgesik, anti-inflamasi dan antipiretik.

Bertindak dalam bahan-bahan yang kompleks dan aktif mempengaruhi mekanisme pusat dan periferal pembentukan sindrom nyeri. Oleh kerana tindakan yang diarahkan, pelengkap komponen, dinyatakan analgesik dan kesan terapeutik yang cepat diperhatikan.

Farmakokinetik

  • Paracetamol: mempunyai penyerapan yang tinggi, menembusi halangan otak darah (BBB), kepekatan plasma maksimum bahan adalah dalam lingkungan 5-20 μg / ml, masa untuk mencapai kepekatan maksimum bahan (Tmax) - 0.5-2 jam; mengikat protein plasma - 15%. Proses metabolisme berlaku di hati dengan pembentukan metabolit tidak aktif dan aktif. Separuh hayat adalah dari 1 hingga 4 jam; terutamanya diekskresikan sebagai metabolit (sulfat dan glucuronides) oleh buah pinggang, dalam bentuk tidak berubah - 3%;
  • ibuprofen: diserap dengan baik dari saluran gastrointestinal, apabila diambil pada perut kosong T max adalah 45 minit, selepas makan - dari 1.5 hingga 2.5 jam. Mengikat protein plasma - 90%. Kepekatan ibuprofen dalam cecair sinovial lebih tinggi daripada plasma. Bahan ini mengalami metabolisme pra dan post-sistemik di hati. Kehidupan separuh hayat adalah 2-2.5 jam, ia mempunyai kinetika penghapusan biphasic, terutamanya diekskisikan oleh buah pinggang (dalam bentuk tidak berubah - tidak lebih dari 1%), sedikit sebanyak - dengan hempedu.

Petunjuk untuk digunakan

  • neuralgia;
  • myalgia;
  • sakit pada patah tulang, keseleo, lebam, keseleo;
  • sakit sendi, sindrom kesakitan dalam penyakit degeneratif dan keradangan sistem muskuloskeletal;
  • sakit kepala, termasuk migrain;
  • sakit belakang;
  • algomenorrhea;
  • sakit gigi;
  • keadaan demam, termasuk mengidap penyakit selesema dan penyakit katarrhal;
  • sindrom kesakitan selepas pasca-trauma dan selepas trauma.

Contraindications

  • didiagnosis hiperkalemia;
  • gangguan pendarahan, termasuk hemofilia, memanjangkan masa pendarahan, diatesis hemorrhagic, kecenderungan untuk mengalami pendarahan;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • pendarahan gastrousus, penyakit erosif dan ulseratif organ-organ gastrousus (semasa keterpurukan);
  • kegagalan hati / buah pinggang dalam kursus yang teruk;
  • keadaan selepas pembedahan pintasan arteri koronari;
  • asma bronkial, polyposis berulang sinus dan hidung paranasal, dan intoleransi asid acetylsalicylic atau ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain (kombinasi lengkap / tidak lengkap, termasuk anamnesis yang dibebani);
  • III trimester kehamilan dan laktasi;
  • kanak-kanak sehingga 12 tahun;
  • intoleransi individu terhadap komponen dadah.

Relatif (penyakit / keadaan yang memerlukan perhatian):

  • enteritis, gastritis, kolitis;
  • hiperbilirubinemia jinak;
  • hepatitis virus;
  • kerosakan buah pinggang / hepatik ringan / sederhana;
  • kerosakan hati alkohol;
  • sindrom nefrotik, sirosis hati dengan hipertensi portal;
  • bronkospasme, asma bronkial;
  • membebaskan sejarah ulser gastrik dan ulser duodenal;
  • kegagalan jantung kronik;
  • diabetes;
  • penyakit arteri perifer;
  • I - II trimester kehamilan;
  • umur tua

Arahan untuk penggunaan Seterusnya: kaedah dan dos

Tablet Nekst diambil secara lisan, sebaik-baiknya selepas makan.

Dos tunggal - 1 tablet.

Kekerapan penggunaan yang disyorkan:

  • orang dewasa: 3 kali sehari (maksimum - 3 tablet sehari);
  • kanak-kanak berumur 12 tahun (dengan berat 40 kg): 2 kali sehari.

Tempoh penggunaan: sebagai antipiretik - 3 hari, sebagai analgesik - 5 hari. Untuk penggunaan lebih lama, nasihat perubatan diperlukan.

Kesan sampingan

  • sistem kencing: sindrom nefrotik, kegagalan buah pinggang akut, cystitis, poliuria;
  • sistem hematopoietik: leukopenia, anemia, purpura thrombocytopenic, thrombocytopenia, agranulocytosis, eosinophilia;
  • sistem saraf: kebimbangan, sakit kepala, gangguan tidur, pening, kemurungan;
  • sistem kardiovaskular: kegagalan jantung, tekakardia, peningkatan tekanan darah;
  • sistem pencernaan: kembung perut, pancreatitis, stomatitis aphthous, sakit perut, loya, pedih ulu hati, muntah, hilang selera makan, cirit-birit atau sembelit, ulserasi membran mukus gusi;
  • sistem pernafasan: bronkospasme, sesak nafas;
  • deria: kehilangan pendengaran, bunyi bising / tinnitus, gangguan penglihatan, diplopia atau penglihatan kabur, kerengsaan mata / kekeringan;
  • reaksi alergi: pruritus / rash, rhinitis alergi, angioedema, eritema multiforme exudative, necrolysis epidermis toksik.

Apabila rawatan jangka panjang dengan dos yang tinggi dadah boleh membangunkan hepatoksisiti / nephrotoxicity (ditunjukkan sebagai hepatitis, nefritis celahan dan nekrosis papillary), pancytopenia, methemoglobinemia, hemolitik anemia / aplastik.

Berlebihan

Tanda-tanda utama adalah: peningkatan dalam masa prothrombin, sakit perut, muntah, loya, kekeliruan atau pergolakan, kekeliruan, sifat tidur, tachycardia, kerap membuang air kecil, aritmia, kegagalan buah pinggang akut, asidosis metabolik, pyrexia, sakit kepala, peningkatan dalam transaminases hati, otot bergerak-gerak atau gegaran.

Terapi: lavage gastrik, pengambilan karbon aktif, dipaksa diuresis, minum alkali, rawatan gejala.

Dalam kes-kes kecurigaan berlebihan, anda perlu segera mendapatkan bantuan doktor.

Arahan khas

Penggunaan gabungan Selanjutnya dengan ubat yang juga mengandungi paracetamol, dan dengan ubat-ubatan anti-radang bukan steroid harus dielakkan.

Dalam kes-kes di mana penggunaan yang lebih panjang diperlukan, pemantauan fungsi hati dan darah periferal perlu dipantau.

Apabila gejala gastropathy yang berkaitan dengan ubat anti radang nonsteroid muncul, disarankan untuk memantau dengan teliti keadaan pesakit, termasuk esophagogastroduodenoscopy, analisis darah dengan hematokrit dan hemoglobin, dan analisis darah okultisme.

Perlu diambil perhatian bahawa paracetamol mengganggu hasil kajian makmal tentang kandungan plasma asid urik dan glukosa dalam darah.

Minum alkohol semasa rawatan tidak digalakkan.

Dalam kes di mana perlu untuk menentukan 17-ketosteroid Seterusnya hendaklah dibatalkan 48 jam sebelum kajian.

Kesan keupayaan untuk memandu kenderaan bermotor dan mekanisme kompleks

Semasa penerimaan Seterusnya, adalah disyorkan untuk menolak memandu kenderaan.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Trimester ketiga kehamilan dan tempoh penyusuan adalah kontraindikasi terhadap penggunaan dadah.

Semasa trimester I - II, tablet Nekst boleh digunakan dengan berhati-hati - seperti yang ditetapkan oleh doktor, selepas menilai nisbah manfaat / risiko.

Gunakan pada zaman kanak-kanak

Menurut arahan, NEXT tidak dilantik untuk kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.

Sekiranya fungsi buah pinggang terjejas

Pesakit dengan kekurangan buah pinggang yang ringan / sederhana dan sindrom nefrotik harus menggunakan ubat dengan berhati-hati.

Dengan fungsi hati yang tidak normal

Dalam kehadiran penyakit / keadaan berikut ubat harus digunakan dengan berhati-hati: hiperbilirubinemia benign (sindrom Gilbert, Rotor dan Dubin - Johnson), penyakit hati alkohol, sirosis dengan tekanan darah tinggi portal, hepatitis virus, kekurangan hepatik ringan / tahap sederhana.

Interaksi dadah

  • Inhibitor pengoksidaan microsomal, termasuk cimetidine: risiko tindakan hepatotoxic dikurangkan;
  • etanol: meningkatkan kemungkinan pankreatitis akut;
  • etanol, glucocorticosteroids: meningkatkan kemungkinan lesi erosif-ulseratif saluran gastrousus;
  • antikoagulan tidak langsung: kesannya dipertingkatkan;
  • antidepresan tricyclic, Phenylbutazone, phenytoin, etanol, flumetsinol, barbiturat, rifampicin dan inducers lain di pengoksidaan microsomal hati: peningkatan pengeluaran metabolit hydroxylated aktif yang berlebihan yang boleh menyebabkan mabuk teruk;
  • dadah myelotoxic: peningkatan hematotoksisiti seterusnya;
  • ubat urikosurik: keberkesanannya berkurang;
  • barbiturat (dengan penggunaan jangka panjang): keberkesanan paracetamol dikurangkan;
  • Diflunisal: kepekatan plasma paracetamol meningkat dengan ketara, yang membawa kepada kemungkinan peningkatan hepatotoxicity;
  • vasodilators: aktiviti hipotensi mereka berkurang;
  • Kolestiramin, antacids: penyerapan ibuprofen dikurangkan;
  • furosemide, hydrochlorothiazide: aktiviti natriuretik dan diuretik mereka berkurang;
  • digoxin, persediaan lithium, methotrexate: kepekatan mereka dalam peningkatan darah;
  • ejen hipoglikemik untuk pentadbiran lisan, insulin: kesannya dipertingkatkan;
  • asid valproic, cefamandol, cefotetan, cefaperazon, plikamycin: kejadian peningkatan hypoprothrombinemia;
  • Asid acetylsalicylic: kesan antiplatelet dan anti-radang berkurangan.

Analog

Analog Seterusnya adalah: Brustan, Brufica Plus, Ibuklin Junior, Ibuklin, Nurofen Long, Hyrumat, dll.

Terma dan syarat penyimpanan

Simpan pada suhu sehingga 25 ° C Jauhkan daripada kanak-kanak.

Hidup rak - 2 tahun.

Terma jualan farmasi

Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.

Ulasan NEXT

Menurut ulasan, Nekst adalah ubat anestetik yang cepat dan berkesan, terutama yang berkesan untuk melegakan gigi dan sakit kepala. Telah diperhatikan bahawa sebelum mengambilnya adalah perlu untuk mengambil kira kemungkinan tindak balas yang buruk, serta fakta bahawa dalam tempoh terapi adalah perlu untuk menahan diri daripada memandu.

Harga untuk Nekst di farmasi

Harga anggaran untuk Nekst (6, 10 atau 20 tablet setiap pek) adalah 125, 165 atau 225-240 rubel.

Tablet Seterusnya: arahan untuk digunakan

ANALOGIK BERDASARKAN DENGAN DIPERLUKAN * TINDAKAN ANESTHETICALLY, TERHADAP KESALAHAN DAN PENYEBAB ITU **!

Bahan aktif:

ibuprofen 400 mg, paracetamol 200 mg.

Tablet biconvex oval, bersalut merah filem, dengan risiko, pada bahagian silang teras teras putih atau hampir putih.

gabungan analgesik
(NSAID + agen bukan narkotik analgesik)
Kod ATX: M01AE51

Farmakodinamik

Dadah gabungan mempunyai kesan analgesik, anti-radang dan antipiretik.

Paracetamol adalah analgesik bukan narkotik yang mempunyai kesan antipiretik dan analgesik disebabkan oleh blokade cyclooxygenase dalam sistem saraf pusat dan kesan pada pusat kesakitan dan thermoregulation.

Ibuprofen adalah agen anti-radang bukan steroid yang mempunyai kesan analgesik, anti-radang dan antipiretik yang berkaitan dengan penindasan bukan selektif aktiviti siklooksigenase, yang mengawal sintesis prostaglandin.

Ramuan ubat-ubatan ini mempengaruhi kedua-dua mekanisme pusat dan periferal pembentukan sindrom nyeri. Kesan arah, pelengkap kedua-dua komponen ini mempunyai kesan terapeutik yang cepat dan kesan analgesik yang ketara.

Farmakokinetik

Paracetamol

Penyerapan - kepekatan maksimum, maksimum (Cmaks) adalah 5-20 μg / ml, masa untuk mencapai kepekatan maksimum (Tmaks) - 0.5-2 h; sambungan dengan protein plasma - 15%. Ia menembusi halangan darah-otak.

Diabolisme di hati, dengan pembentukan kedua-dua metabolit aktif dan tidak aktif.

Separuh hayat (T1/2) - 1-4 jam. Terdahulu dikumuhkan oleh buah pinggang sebagai

metabolit - glucuronides dan sulfat, 3% - tidak berubah.

Ibuprofen

Baik diserap dari saluran pencernaan. Masa untuk mencapai kepekatan maksimum (Tmelanda) apabila diambil pada perut kosong - 45 minit, apabila diambil selepas makan - 1.5-2.5 jam. Komunikasi dengan protein plasma - 90%. Kepekatan dadah dalam cecair sinovial melebihi kandungan plasma.

Tertakluk kepada metabolisme presist dan pasca sistemik di hati. Ia mempunyai kinetics penghapusan biphasic, T1 / 2 adalah 2-2.5 jam. Ia diekskresikan oleh buah pinggang (tidak lebih dari 1% dalam bentuk tidak berubah) dan, dengan yang lebih rendah, dengan hempedu.

- sakit kepala (termasuk migrain);

- algomenorrhea (haid yang menyakitkan);

- sakit sendi, sakit pada penyakit keradangan dan degeneratif sistem muskuloskeletal;

- sakit dengan lebam, keseleo, dislokasi, patah tulang;

- sindrom kesakitan selepas trauma dan postoperative;

- keadaan demam (termasuk selsema dan selsema).

- hipersensitiviti kepada komponen dadah, termasuk ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain (NSAIDs);

- penyakit erosif dan ulseratif saluran gastrousus (dalam fasa akut), pendarahan gastrousus;

- penyakit buah pinggang progresif;

- kegagalan buah pinggang yang teruk (pelepasan creatine (CC) kurang daripada 30 ml / min.);

- kegagalan hati yang teruk atau penyakit hati yang aktif;

- gangguan pembekuan darah (hemofilia, masa pendarahan yang berpanjangan, kecenderungan pendarahan, diatesis hemoragik);

- pendarahan serebrovaskular atau yang lain;

- komplikasi lengkap asma bronkial, polyposis hidung berulang dan sinus sinus paranasal dan intoleransi terhadap asid acetylsalicylic atau ubat anti-radang nonsteroid lain, termasuk dalam anamnesis;

- kegagalan jantung kronik (kelas berfungsi III-IV mengikut klasifikasi NYHA);

- keadaan selepas pembedahan pintasan arteri koronari;

- kehamilan (trimester III);

- tempoh penyusuan susu ibu;

- usia kanak-kanak sehingga 18 tahun.

Kegagalan jantung kronik; hepatitis virus, penyakit hati alkohol, hati dan / atau kegagalan buah pinggang dan ringan, hiperbilirubinemia benign menengah (sindrom Gilbert, Dubin-Johnson dan Rotor), sirosis dengan tekanan darah tinggi portal, sindrom nefrotik; diabetes mellitus, penyakit arteri perifer, ulser gastrik dan ulser duodenal (dalam sejarah); gastrik, enteritis, kolitis; bronkial asma, bronkospasme; umur lanjut; kehamilan (trimester I dan II - penggunaan mungkin hanya jika ditetapkan oleh doktor dalam kes di mana manfaat berpotensi melebihi risiko yang mungkin), laktasi (jika anda perlu menggunakan dadah semasa menyusu, anda harus berhenti menyusu).

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Sekiranya perlu, penggunaan dadah dalam trimester kehamilan I dan II, perlu diambil - penggunaan hanya boleh dilakukan pada preskripsi dalam kes di mana manfaat yang berpotensi melebihi risiko yang mungkin. Penggunaan dadah pada trimester kehamilan ketiga adalah kontraindikasi.

Semasa tempoh penyusuan, jika perlu, penggunaan ubat harus berhenti menyusu.

Di dalam, selepas makan.

1 tablet 3 kali sehari. Dos harian maksimum ialah 3 tablet.

Tempoh rawatan tidak lebih daripada 3 hari sebagai antipiretik dan tidak lebih daripada 5 hari sebagai anestetik. Penerusan rawatan dadah hanya mungkin selepas berunding dengan doktor.

Di bahagian sistem saraf: sakit kepala, pening, gangguan tidur, keresahan, kemurungan.

Sejak sistem kardiovaskular: takikardia, peningkatan tekanan darah, kegagalan jantung.

Di bahagian sistem pernafasan: sesak nafas, bronkospasme.

Dari saluran gastrointestinal: sakit perut, mual, muntah, pedih ulu hati, hilang selera makan, cirit-birit atau sembelit, kembung perut, ulser membran mukus gusi, stomatitis aphthous, pankreatitis.

Organ-organ rasa: kehilangan pendengaran, deringan atau tinnitus, gangguan penglihatan, penglihatan kabur atau diplopia, kekeringan dan kerengsaan mata.

Di bahagian sistem kencing: kegagalan buah pinggang akut, sindrom nefrotik, poliuria, sistitis.

Reaksi alergik: ruam kulit, pruritus, rhinitis alahan, angioedema, eritema multiforme (termasuk sindrom Stevens-Johnson), necrolysis epidermis toksik (sindrom Lyell).

Di bahagian organ pembentuk darah: anemia, trombositopenia, purpura thrombocytopenic, agranulocytosis, leukopenia, eosinofilia.

Dengan penggunaan yang berpanjangan dalam dos yang besar - tindakan hepatotoxic dan nephrotoxic (hepatitis, nefritis interstitial dan necrosis papillary); anemia hemolitik, anemia aplastik, methemoglobinemia, pancytopenia.

Gejala: sakit perut, mual, muntah, pergolakan atau kelesuan, mengantuk, kekeliruan, takikardia, arrhythmia, kegagalan buah pinggang akut, asidosis metabolik, kerap membuang air kecil, hyperthermia, sakit kepala, gegaran, atau kekejangan otot; peningkatan aktiviti transaminase hati, peningkatan masa prothrombin. Jika anda mengesyaki berlebihan, anda harus segera mendapatkan bantuan perubatan.

Rawatan: lavage gastrik, diikuti dengan pelantikan karbon aktif; minum alkali, dipaksa diuretik, terapi gejala.

Induktor pengoksidaan microsomal dalam hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang memungkinkan untuk membasmi mabuk yang teruk dengan overdosis.

Inhibitor pengoksidaan microsomal (termasuk cimetidine) mengurangkan risiko tindakan hepatotoksik.

Dadah myelotoxicik meningkatkan hematotoksisiti dadah.

Gabungan ibuprofen dengan etanol, glucocorticosteroids meningkatkan risiko luka-luka erosif dan ulseratif saluran gastrousus.

Penggunaan paracetamol secara serentak dengan etanol meningkatkan risiko pankreatitis akut.

Paracetamol dan ibuprofen meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat urikosurik.

Penggunaan ubat barbitur yang berpanjangan mengurangkan keberkesanan paracetamol.

Diflunisal meningkatkan kepekatan plasma paracetamol sebanyak 50%, yang meningkatkan risiko mengembangkan hepatotoksisitas.

Ibuprofen mengurangkan aktiviti hiperensif vasodilators, natriuretik dan diuretik - furosemide dan hydrochlorothiazide.

Antacids dan colestyramine mengurangkan penyerapan ibuprofen.

Ibuprofen meningkatkan kesan agen hipoglikemik mulut dan insulin.

Ibuprofen meningkatkan kepekatan darah digoxin, persediaan lithium dan methotrexate.

Dengan pelantikan serentak dengan asid acetylsalicylic, ibuprofen mengurangkan kesan anti-radang dan antiplateletnya.

Cefamendol, cefaperazon, cefotetan, asid valproic, plikamycin meningkatkan frekuensi hipoprotrombinemia.

Penggunaan serentak ubat dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol dan / atau ubat anti-radang bukan steroid harus dielakkan.

Apabila menggunakan ubat selama lebih daripada 5-7 hari, anda perlu memantau penunjuk darah periferal dan keadaan fungsian hati.

Paracetamol mengganggu hasil kajian makmal glukosa dan asid urik dalam plasma.

Dengan penampilan gejala NSAID-gastropathy, pengawasan yang teliti ditunjukkan, termasuk esophagogastroduodenoscopy, ujian darah dengan hemoglobin dan hematokrit, dan analisis darah okultisme fecal.

Jika perlu, tentukan ubat 17-ketosteroid harus dibatalkan 48 jam sebelum kajian.

Semasa mengambil dadah, pesakit harus menahan diri daripada semua aktiviti yang memerlukan perhatian yang lebih tinggi, tindak balas mental dan motor yang cepat.

Semasa rawatan, pengambilan minuman beralkohol tidak digalakkan.

Tablet, bersalut filem, 400 mg + 200 mg.

Pada tablet 2, 6, 10 atau 12 dalam pembungkusan jalur lepuh.

1 atau 2 pek lepuh dengan arahan untuk digunakan dalam pek kadbod. Syarat penyimpanan

Pada suhu tidak lebih tinggi daripada 25 ° C.

Jauhkan daripada kanak-kanak.

2 tahun. Jangan gunakan di luar tarikh tamat tempoh yang dicetak pada pakej.

Pharmstandard-Leksredstva OJSC
305022, Rusia, Kursk, ul. Aggregatnaya ke-2, d.1a / 18
Tel / Fax: (4712) 34-03-13
OJSC Pharmstandard-Tomskhimpharm
634009, Rusia, Tomsk, Lenin Ave., 211.
Tel / Fax: (3822) 40-28-56

* Mengisytiharkan kesan komponen

** Kerana kesan anti-radang komponen dalam komposisi

Seterusnya

Harga dalam farmasi dalam talian:

Seterusnya adalah gabungan analgesik yang mempunyai kesan antipiretik dan anti-radang.

Borang dan komposisi pelepasan

Borang dos - tablet, filem bersalut: biconvex, bujur, dengan berisiko; selongsong itu berwarna merah, terasnya berada di sekeliling warna hampir putih atau putih (dalam pek lepuh selular 2, 6, 10 atau 12 keping; dalam pek karton 1 atau 2 pek lepuh).

Komposisi 1 tablet:

  • bahan aktif: paracetamol - 200 mg; ibuprofen - 400 mg;
  • Komponen tambahan: selulosa mikrokristalin, kalsium hidrogen fosfat (Fujikalin), silikon dioksida koloid (Aerosil), magnesium stearate, talc, diproloza (hydroxypropylcellulose), sodium croscarmellose;
  • sarung: Opadry Red 20A250004 [hypromellose (hydroxypropylmethylcellulose), giproloza (hydroxypropylcellulose), titanium dioksida, talkum, Carmine pewarna Ponceau 4R (E124), pewarna kuning "matahari terbenam" (E110)]; Opadry II 85F19250 telus [macrogol (polietilena glikol), talc, polysorbat, alkohol polivinil].

Sifat farmakologi

Farmakodinamik

Seterusnya - ubat yang merangkumi gabungan dua bahan aktif yang mempunyai khasiat analgesik, hipotermik dan anti-radang.

Paracetamol: analgesik bukan opioid; Kesan analgesik dan antipiretiknya disebabkan oleh sekatan COX (cyclooxygenase) dalam sistem saraf pusat dan kesan pada pusat kesakitan dan thermoregulation.

Ibuprofen: bukan steroid ubat anti-radang (NSAID) yang mempunyai hypothermic, analgesik dan tindakan anti-radang, yang dikaitkan dengan bukan selektif COX perencatan dan penindasan Pg sintesis (prostaglandin).

Paracetamol dan ibuprofen, bertindak dalam kompleks dan saling melengkapi antara satu sama lain, mempengaruhi mekanisme utama (pusat dan periferal) perkembangan kesakitan, yang mana terdapat kesan analgesik yang jelas dan kesan terapeutik yang cepat.

Farmakokinetik

Ciri-ciri utama proses farmakokinetik setiap komponen aktif Teks:

  • paracetamol: mempunyai penyerapan yang tinggi; kepekatan plasma maksimum berada dalam lingkungan 5-20 μg / ml; masa untuk mencapai kepekatan maksimum - dari 0.5 hingga 2 jam; Kira-kira 15% daripada bahan mengikat protein plasma. Paracetamol menembusi BBB (penghalang darah-otak); dimetabolisme di hati, membentuk metabolit yang aktif dan tidak aktif. Dieksperimenkan terutamanya oleh buah pinggang sebagai metabolit (sulfat dan glucuronides), tidak berubah - 3%; separuh hayat (T1/2) antara 1 hingga 4 jam;
  • ibuprofen: diserap dengan baik dari saluran gastrousus; masa untuk mencapai kepekatan maksimum apabila diambil pada perut kosong adalah 45 minit, selepas makan - dari 1.5 hingga 2.5 jam; 90% terikat kepada protein plasma. Kepekatan bahan dalam cecair sinovial adalah lebih tinggi daripada kandungan dalam plasma darah. Di dalam hati menjalani metabolisme pra dan pasca-sistemik. Ibuprofen mempunyai kinetika penyingkiran biphasic; T1/2 adalah 2-2.5 jam; diekskiskan terutamanya oleh buah pinggang (dalam bentuk yang tidak berubah - kurang daripada 1%), hingga ke tahap yang lebih rendah - dengan hempedu.

Petunjuk untuk digunakan

  • sindrom kesakitan dalam penyakit degeneratif dan keradangan sistem muskuloskeletal, sakit pada sendi;
  • sakit semasa haid (algodysmenorrhea);
  • neuralgia;
  • sakit kepala (termasuk migrain);
  • myalgia;
  • sindrom kesakitan selepas pasca-trauma dan selepas trauma;
  • sakit belakang;
  • keadaan demam (termasuk mengiringi penyakit katarak dan selesema);
  • kesakitan dalam lebam, patah tulang, kehelan, keseleo;
  • sakit gigi

Contraindications

  • penyakit erosif dan ulseratif saluran gastrousus dalam fasa akut, pendarahan gastrousus;
  • hemofilia, kecenderungan pendarahan, memanjangkan masa pendarahan, diathesis hemorrhagic dan lain-lain keadaan dengan gangguan pendarahan;
  • didiagnosis hiperkalemia;
  • kegagalan buah pinggang dan / atau hati yang teruk;
  • poliposis hidung berulang dan sinus paranasal, asma bronkial, dan intoleransi kepada asid acetylsalicylic atau NSAID lain (gabungan lengkap atau tidak lengkap, termasuk sejarah yang teruk);
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • keadaan selepas CABG (pembedahan pintasan arteri koronari);
  • III trimester kehamilan, laktasi;
  • kanak-kanak sehingga 12 tahun;
  • hipersensitif individu kepada mana-mana komponen dadah.

Kontraindikasi relatif (penyakit / keadaan, yang memerlukan berhati-hati apabila menggunakan Seterusnya):

  • sederhana kepada kegagalan buah pinggang / hepatik yang ringan;
  • kegagalan jantung kronik;
  • sejarah ulser gastrik dan duodenal;
  • kolitis, enteritis, gastritis;
  • kerosakan hati alkohol;
  • sirosis hati dengan hipertensi portal;
  • diabetes;
  • bronkospasme, asma bronkial;
  • hiperbilirubinemia jinak;
  • penyakit periferi dan arteri;
  • sindrom nefrotik;
  • I dan II trimester kehamilan;
  • umur tua

Seterusnya: arahan untuk kegunaan (dos dan kaedah)

Tablet Nekst diambil secara lisan selepas makan.

Rejimen dos yang disyorkan:

  • orang dewasa: 1 tablet 3 kali / hari (maksimum - 3 tablet sehari);
  • kanak-kanak berusia lebih 12 tahun (dengan berat badan 40 kg): 1 tablet 2 kali sehari.

Jika NEXT digunakan sebagai ubat anestetik, tempoh terapi tidak boleh melebihi 5 hari. Apabila digunakan sebagai antipiretik, tablet harus diambil tidak melebihi 3 hari. Teruskan rawatan dadah hanya boleh dilakukan selepas perundingan perubatan.

Kesan sampingan

Kesan sampingan yang mungkin pada kelas sistem organ:

  • sistem kardiovaskular: kegagalan jantung, tekanan darah tinggi, takikardia;
  • sistem saraf: kemurungan, kegelisahan, gangguan tidur, pening, sakit kepala;
  • Sistem kencing: sistitis, poliuria, sindrom nefrotik, kegagalan buah pinggang akut;
  • saluran gastrousus: pankreatitis, sembelit atau cirit-birit, tiada selera makan, perut kembung, pedih ulu hati, loya / muntah, sakit perut, Vesicular aphthous, ulser membran mukus gusi;
  • sistem pernafasan: bronkospasme, sesak nafas;
  • organ hematopoietik: purpura thrombocytopenic, eosinophilia, leukopenia, agranulocytosis, trombositopenia, anemia;
  • deria: kecacatan penglihatan, kerengsaan mata dan kekeringan, diplopia atau penglihatan kabur, bunyi bising atau tinnitus, gangguan pendengaran;
  • Reaksi alahan: eritema multiforme exudative (termasuk sindrom Stevens-Johnson), sindrom Lyell (epidermal necrolysis), rhinitis alergi, pruritus, ruam kulit, angioedema.

Penggunaan yang berpanjangan dos yang tinggi NEXT boleh membangunkan anemia hemolitik, pancytopenia, methemoglobinemia, anemia aplastik, serta ungkapan nephrotoxicity dan hepatoksisiti (nekrosis papillary, nefritis celahan, dan hepatitis).

Berlebihan

Jika terlebih dos manifestasi NEXT kemungkinan gejala berikut: mengantuk, kekeliruan atau hasutan, loya / muntah, sakit perut, kekeliruan, sakit kepala, aritmia, tachycardia, hyperthermia, kerap membuang air kecil, asidosis metabolik, kegagalan buah pinggang akut, bergerak-gerak otot atau gegaran, meningkat aktiviti transaminase hepatik, meningkatkan PTV (masa prothrombin).

Sekiranya disyaki overdosis ubat harus segera mendapatkan bantuan pakar.

Rawatan terdiri daripada membasuh perut dengan pengambilan karbon diaktifkan yang berterusan, melakukan diuresis paksa, memberikan pesakit minum alkali dan, jika perlu, menjalani terapi gejala.

Arahan khas

Sekiranya tempoh pengambilan dadah lebih daripada 5-7 hari, adalah perlu untuk memantau keadaan fungsi hati, serta perkiraan darah periferal.

Penggunaan serentak dengan ubat lain yang termasuk paracetamol, dan / atau NSAID lain harus dielakkan.

Sekiranya berlakunya gejala gastropathy nonsteroid, pemantauan berhati-hati terhadap keadaan pesakit adalah perlu, termasuk ujian darah untuk hematokrit dan hemoglobin, esophagogastroduodenoscopy, analisis tinja untuk penentuan darah tersembunyi.

Adalah disyorkan untuk mengambil perhatian bahawa parasetamol mempengaruhi keputusan kajian makmal plasma darah untuk kandungan asid urik dan glukosa.

Sekiranya perlu untuk menganalisis penentuan 17 ketosteroid dalam air kencing, penggunaan tablet Nextst perlu dibatalkan 2 hari sebelum ujian.

Anda tidak boleh mengambil minuman yang mengandungi alkohol semasa rawatan.

Kesan keupayaan untuk memandu kenderaan bermotor dan mekanisme kompleks

Ia harus menahan diri daripada aktiviti yang memerlukan tindak balas motorik dan mental yang cepat, dan meningkatkan perhatian, termasuk dari memandu.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Dalam trimester I dan II kehamilan, penggunaan tablet Nekst mungkin hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor yang menghadiri, dan dalam kes apabila faedah yang dijangkakan kepada ibu adalah lebih tinggi daripada kemungkinan risiko janin.

Mengambil ubat pada trimester kehamilan ketiga adalah kontraindikasi.

Sekiranya perlu, penggunaan Next dalam tempoh laktasi, anda mesti berhenti menyusu.

Gunakan pada zaman kanak-kanak

Ubat ini dikontraindikasikan pada kanak-kanak di bawah 12 tahun.

Sekiranya fungsi buah pinggang terjejas

Menurut arahan, NEXT dilarang untuk digunakan dalam bentuk kegagalan buah pinggang yang teruk.

Pesakit yang mengalami fungsi buah pinggang yang merosot dalam kesakitan sederhana atau sederhana dan sindrom nefrotik harus ditetapkan ubat dengan berhati-hati.

Dengan fungsi hati yang tidak normal

Pesakit dengan kekurangan hepatik yang teruk contraindicated.

Apabila gangguan fungsi hati atau keterukan sederhana, hepatitis virus, sirosis hati dengan tekanan darah tinggi portal, penyakit hati alkohol, dan juga di hiperbilirubinemia benign (sindrom Rotor, Dubin - Johnson dan Gilbert) untuk memohon ubat dengan berhati-hati diperlukan selepas perundingan perubatan.

Interaksi dadah

Penggunaan Seterusnya pada masa yang sama seperti sesetengah ubat boleh menyebabkan perkembangan kesan berikut:

  • Inhibitor pengoksidaan microsomal (termasuk cimetidine): mengurangkan risiko tindakan hepatotoksik;
  • etanol, glucocorticosteroids: meningkatkan kemungkinan luka erosif-ulseratif saluran gastrousus;
  • Antikoagulan tidak langsung: meningkatkan kesannya;
  • barbiturat, etanol, phenytoin, antidepresan tricyclic, Phenylbutazone, rifampicin, flumetsinol dan inducers lain dalam hati microsomal pengoksidaan: peningkatan risiko keracunan teruk di berlebihan disebabkan oleh peningkatan pengeluaran metabolit aktif produk hydroxylated;
  • Diflunisal: peningkatan kemungkinan untuk mengembangkan hepatotoksisitas akibat peningkatan kepekatan paracetamol dalam plasma darah sebanyak 50%;
  • vasodilators: pengurangan aktiviti antihipertensi mereka;
  • etanol: peningkatan risiko pankreatitis akut;
  • insulin dan ejen hypoglycemic oral: meningkatkan kesannya;
  • Kolestiramine, antacids: menghalang penyerapan ibuprofen;
  • furosemide, hydrochlorothiazide: pengurangan aktiviti natriuretik dan diuretik mereka;
  • barbiturates (dengan penggunaan jangka panjang): penurunan keberkesanan paracetamol;
  • dadah myelotoxic: peningkatan manifestasi teks Hematoksisiti;
  • Ubat-ubatan urikosurik: menghalang tindakan mereka;
  • Asid acetylsalicylic: melemahkan tindakan anti-tindak dan anti-radangnya;
  • cefotetan, cefoperazone, cefamundol, plicamycin, asid valproic: peningkatan dalam kejadian hipoprotrombinemia;
  • Persediaan lithium, methotrexate, digoxin: peningkatan kepekatan mereka dalam darah.

Analog

Analog Seterusnya adalah: Hyrumat, Nurofen Long, Brustan, Ibuklin Junior, Ibuklin, Brufica Plus dan lain-lain.

Terma dan syarat penyimpanan

Simpan pada suhu tidak melebihi 25 ° C, daripada jangkauan kanak-kanak.

Hidup rak - 2 tahun.

Terma jualan farmasi

Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.

Ulasan NEXT

Dalam ulasan NEXT, ia menyatakan bahawa ia mempunyai kesan yang cepat dan berkesan terhadap sakit kepala yang timbul kerana pelbagai sebab. Pesakit mendakwa ubat ini berkesan untuk melegakan sakit haid, sakit gigi, demam dan neuralgia, dan mempunyai kesan analgesik yang berpanjangan.

Di antara kelemahan mereka menunjukkan kehadiran pewarna dalam komposisi tablet, dalam beberapa ulasan mereka menggambarkan ketiadaan tindakan anestetik dan mengadu rasa mengantuk. Juga ambil perhatian sejumlah besar kesan sampingan yang disenaraikan dalam arahan, kos tablet yang agak tinggi dengan jumlah kecil dalam pakej, dan keperluan untuk pemilihan individu.

Harga untuk Nekst di farmasi

Harga Nekst untuk satu pakej tablet ialah: 6 pcs. - 64-101 rubel; 10 buah. - 94-136 rubel; 20 pcs. - 213-233 rubel.

Seterusnya

Harga dalam farmasi dalam talian:

Seterusnya adalah ubat gabungan, agen anti-radang nonsteroid dan analgesik antipiretik, antipiretik, anti-radang dan tindakan analgesik.

Borang dan komposisi pelepasan

NEXT dihasilkan dalam bentuk tablet bersalut filem: biconvex, bujur, merah, dengan risiko; pada patah, teras putih atau hampir putih dapat dilihat (2, 6, 10 atau 12 setiap satu dalam lepuh, dalam pek karton 1 atau 2 pek).

Komposisi 1 tablet:

  • bahan aktif: paracetamol - 200 mg, ibuprofen - 400 mg;
  • Komponen tambahan: hydroxypropylcellulose, magnesium stearate, croscarmellose natrium, kalsium hidrogen fosfat, silikon dioksida koloid, selulosa microcrystalline, talc;
  • Salutan filem: Opadry 20A250004 Merah (hiprolosis, titanium dioksida, hipromelose, talc, matahari terbenam pewarna matahari kuning, pewarna merah), Opadra II 85F19250 Telus (alkohol polivinil, talc, polietilena glikol, polysorbat 80).

Sifat farmakologi

Farmakodinamik

Seterusnya adalah ejen antipiretik, anti-radang dan analgesik.

Paracetamol adalah analgesik bukan narkotik. Ia mempunyai aktiviti analgesik dan antipiretik. Mekanisme tindakannya adalah disebabkan oleh blokade cyclooxygenase dalam sistem saraf pusat dan kesan pada pusat-pusat thermoregulation dan sakit.

Ibuprofen adalah agen anti-radang bukan steroid yang mempunyai kesan tiga kali ganda (melegakan demam, menindas proses keradangan dan anestetik). Ia menghalang aktiviti cyclooxygenase, yang mengawal sintesis prostaglandin.

Komponen Teks menjejaskan hubungan pusat dan periferal dalam pembentukan sindrom kesakitan. Paracetamol dan ibuprofen melengkapi kesan masing-masing, kerana terdapat kesan terapeutik yang pantas dan disasarkan.

Farmakokinetik

Penyerapan paracetamol adalah tinggi, kepekatan plasma maksimum adalah 5-20 μg / ml, masa untuk mencapai kepekatan maksimum adalah dari 30 minit hingga 2 jam. Paracetamol adalah 15% terikat kepada protein plasma. Ia melalui penghalang darah-otak. Metabolisme paracetamol berlaku di hati. Membentuk metabolit yang aktif dan tidak aktif. Separuh hayat adalah dari 1 hingga 4 jam. Bahagian utama dos yang diambil dipaparkan dalam bentuk metabolit (sulfat dan glucuronides), dalam bentuk tidak berubah sahaja

Ibuprofen diserap dengan baik dari saluran pencernaan. Kepekatan plasma maksimum dicapai selepas 45 minit (ketika mengambil ubat pada perut kosong) atau 90-150 minit (jika anda mengambil Nekst selepas makan). Ibuprofen adalah 90% terikat kepada protein plasma. Kepekatan bahan dalam cecair sinovial adalah lebih tinggi daripada kandungannya dalam plasma. Ibuprofen dimetabolisme di hati. Pengekstrakan dua fasa, separuh hayat ialah 120-150 minit. Laluan utama perkumuhan adalah melalui buah pinggang, sebahagiannya dengan hempedu. Memaparkan tidak berubah kurang daripada 1% daripada dadah.

Petunjuk untuk digunakan

Seterusnya digunakan untuk melegakan kesakitan asal yang berlainan:

  • sakit belakang;
  • sakit haid (algomenorrhea);
  • sakit kepala (termasuk migrain);
  • Sindrom nyeri di sepanjang saraf periferal (neuralgia);
  • sakit otot;
  • sakit gigi;
  • sindrom kesakitan selepas operasi dan selepas trauma;
  • sakit sendi;
  • sakit dengan keseleo, lebam, patah tulang dan keseleo;
  • sindrom nyeri yang mengiringi penyakit keradangan dan degeneratif sistem muskuloskeletal.

Ubat ini juga disyorkan untuk rawatan demam, termasuk selsema dan selesema.

Contraindications

  • kegagalan buah pinggang yang teruk;
  • mengesahkan kadar kalium yang tinggi dalam darah;
  • kegagalan hati yang teruk;
  • pendarahan dari saluran pencernaan;
  • penuaan proses erosive-ulcerative di organ-organ saluran gastrointestinal;
  • pelbagai masalah pendarahan (diati hemorrhagic, hemofilia, kecenderungan pendarahan, tempoh masa pendarahan);
  • keadaan selepas pembedahan pintasan arteri koronari;
  • polyposis berulang hidung dan sinus, asma bronkial dan hipersensitiviti kepada asid acetylsalicylic dan ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain (gabungan gabungan lengkap atau tidak lengkap), termasuk dalam sejarah;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • kanak-kanak sehingga 12 tahun;
  • kehamilan (trimester ketiga);
  • hipersensitiviti kepada satu atau lebih komponen dadah.

Relatif (Seterusnya digunakan dengan berhati-hati):

  • kegagalan buah pinggang yang ringan dan sederhana;
  • sindrom nefrotik;
  • ulser peptik dan ulser duodenal dan perut (termasuk dalam sejarah);
  • kolitis, enteritis, gastritis;
  • kegagalan hepatik ringan hingga sederhana;
  • sirosis hati dengan peningkatan tekanan dalam sistem vena portal;
  • kerosakan hati alkohol;
  • hiperbilirubinemia jinak;
  • hepatitis virus;
  • sindrom bronkospastik, asma bronkial;
  • kegagalan jantung kronik;
  • penyakit arteri periferal;
  • diabetes;
  • tempoh kehamilan (trimester kedua dan ketiga);
  • tempoh laktasi.

Seterusnya, arahan penggunaan (kaedah dan dos)

Tablet Nekst diambil secara lisan selepas makan.

Dos yang disyorkan untuk orang dewasa adalah satu tablet 3 kali sehari, untuk kanak-kanak berumur 12-18 tahun (seberat lebih daripada 40 kg) - satu tablet 2 kali sehari.

Dos maksimum untuk orang dewasa adalah tiga tablet sehari.

Sebagai cara untuk mengurangkan suhu badan yang tinggi, NEXT boleh digunakan untuk tidak lebih daripada 3 hari, dan sebagai ubat analgesik - tidak melebihi 5 hari. Penerusan terapi hanya boleh dilakukan pada preskripsi.

Kesan sampingan

  • sistem pencernaan: pedih ulu hati, ulser gusi, muntah, loya, stomatitis aphthous, kehilangan selera makan, sakit perut, pankreatitis, kembung perut, sembelit atau cirit-birit;
  • sistem pernafasan: sindrom bronkospastik, sesak nafas;
  • sistem kardiovaskular: kegagalan jantung, hipertensi arteri, takikardia;
  • sistem saraf dan organ rasa: pening, kecemasan, sakit kepala, gangguan tidur, kemurungan, kerengsaan dan kekeringan mata, diplopia atau penglihatan kabur, gangguan pendengaran dan penglihatan, bunyi bising atau tinnitus;
  • sistem hematopoietik: agranulocytosis, eosinofilia, anemia, purpura thrombocytopenic, leukopenia, thrombocytopenia;
  • sistem kencing: sindrom nefrotik, keradangan pundi kencing, kegagalan buah pinggang pada peringkat akut, peningkatan kencing;
  • Reaksi alahan: rhinitis alergi, ruam kulit, pruritus, eritema multiforme exudative, angioedema, sindrom Lyell.

Terapi jangka panjang dan pentadbiran NEXT dalam dos yang tinggi boleh menyebabkan kesan nefrotoksik dan hepatotoksik, serta membawa kepada perkembangan anemia aplastik atau hemolitik, pancytopenia atau methemoglobinemia.

Berlebihan

NEXT berlebihan gejala adalah mual, muntah-muntah, sakit kepala, mengantuk, sakit perut, demam, kerapuhan kencing, arrhythmia, takikardia, kekejangan otot atau gementar, asidosis metabolik, keletihan atau peningkatan rangsangan, gagal ginjal akut. aktiviti enzim hati. Sekiranya disyaki terlebih dos ubat harus segera mendapatkan bantuan perubatan.

Rawatan keracunan simtomatik. Pada waktu pertama harus mencuci perut dan mengambil arang aktif. Pesakit juga ditetapkan minuman beralkali dan melakukan diuresis paksa.

Arahan khas

Tablet Nekst tidak boleh diambil serentak dengan ubat-ubatan anti-radang dan / atau dadah nonsteroid lain yang mengandungi paracetamol.

Pada pesakit yang menggunakan ubat lebih daripada 5-7 hari, perlu memantau fungsi hati dan keadaan darah periferal.

Penerimaan paracetamol membawa kepada penyelewengan hasil kajian makmal mengenai kandungan asid urik dan glukosa dalam plasma darah.

Gejala NSAID-gastropathy yang muncul semasa rawatan dengan Nekstom adalah petunjuk untuk pemantauan dengan teliti terhadap keadaan pesakit (perlu mengambil ujian najis untuk darah ghaib, ujian darah untuk menentukan hematokrit dan hemoglobin dan untuk melakukan esophagogastroduodenoscopy).

NEXT harus dihentikan 48 jam sebelum menguji steroid 17-keto.

Semasa terapi tidak disyorkan untuk minum minuman beralkohol.

Kesan keupayaan untuk memandu kenderaan bermotor dan mekanisme kompleks

Pesakit yang mengambil Nekst harus menolak dari apa-apa kerja yang memerlukan tumpuan perhatian yang tinggi, tindak balas motor dan mental yang cepat untuk tempoh rawatan.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

NEXT dikontraindikasikan untuk wanita hamil pada trimester ketiga. Pada trimester kehamilan pertama dan kedua, penggunaan ubat ini hanya boleh dilakukan pada preskripsi doktor dan hanya dalam kes di mana faedah kepada wanita melebihi risiko berpotensi untuk janin.

Seterusnya adalah kontraindikasi bagi wanita yang menyusu.

Gunakan pada zaman kanak-kanak

Ubat tidak digunakan pada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.

Sekiranya fungsi buah pinggang terjejas

Seterusnya adalah kontraindikasi pada pesakit yang mengalami kegagalan buah pinggang yang teruk. Pada individu dengan sindrom nefrotik dan kekurangan buah pinggang yang ringan hingga sederhana, ubat ini digunakan dengan berhati-hati.

Dengan fungsi hati yang tidak normal

Menurut arahan, NEXT dikontraindikasikan pada pesakit dengan kegagalan hati yang teruk. Dalam hepatitis virus, sirosis hati dengan peningkatan tekanan dalam sistem vena portal, kekurangan hepatik sederhana hingga sederhana, kerosakan hati alkohol dan hiperbilirubinemia jinak, ubat ini digunakan dengan berhati-hati.

Interaksi dadah

Barbiturates, antidepresan tricyclic, phenytoin, rifampicin, etanol, flumecinol, phenylbutazone dan penginduksi oksidasi microsomal hati meningkatkan risiko mabuk yang teruk dalam kes overdosis Teks.

Kemungkinan kesan hepatotoksik ubat dikurangkan apabila digunakan secara serentak dengan inhibitor pengoksidaan microsomal.

Dalam kes gabungan paracetamol dengan etanol, risiko peningkatan pankreatitis akut meningkat; dengan barbiturates untuk masa yang lama - keberkesanan paracetamol menurun; dengan diflunisalom - meningkatkan kemungkinan hepatotoksisiti dadah.

Risiko luka-luka erosif dan ulcerative saluran gastrousus meningkat dengan gabungan ibuprofen dengan glucocorticosteroids dan etanol.

Ibuprofen meningkatkan kesan terapeutik insulin dan agen hipoglikemik untuk pentadbiran lisan; meningkatkan konsentrasi plasma methotrexate, digoxin dan persediaan litium; mengurangkan kesan diuretik dan natriuretik hydrochlorothiazide dan furosemide dan kesan hipotensi vasodilators; mengurangkan aktiviti anti-radang dan antiplatelet asid acetylsalicylic.

NEXT mengurangkan aktiviti ubat uricosuric dan meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung.

Penyerapan ibuprofen mengurangkan Kolestiramin dan antacid.

Insiden hipoprotrombinemia meningkat dengan penggunaan gabungan paracetamol dan ibuprofen dengan asid valproic, cefotetan, cefamundol, plicamycin dan cefaperazon.

Analog

Analog Seterusnya adalah: Brufica Plus, Brustan, Nurofen Long, Nurofen Multisymptom, Ibuklin, Ibuklin Junior, Hyrumat, dll.

Terma dan syarat penyimpanan

Simpan pada suhu tidak melebihi 25 ° C. Jauhkan daripada kanak-kanak.

Hayat rak dadah - 2 tahun.

Terma jualan farmasi

Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.

Ulasan NEXT

Menurut ulasan, Nekst adalah analgesik yang sangat baik yang bertindak dengan cepat dan sengaja. Selalunya, pesakit menggunakan ubat untuk sakit kepala dan sakit gigi, migrain, neuralgia, serta penyakit katarrhal. Dalam semua keadaan ini, NEXT terbukti lebih berkesan daripada agen serupa dengan paracetamol dan ibuprofen dalam komposisi. Walau bagaimanapun, sesetengah pesakit merawat ubat dengan berhati-hati kerana senarai kesan sampingannya yang meluas.

Harga untuk Nekst di farmasi

Sehingga kini, kos ubat di farmasi - dari 160 rubel setiap pek, mengandungi 10 tablet. Harga pada NEXT dalam pek 20 pcs. - dari 224 rubel.

Menemui kesilapan dalam teks? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter.