Analog ibuprofen murah dan pengganti untuk kanak-kanak dan orang dewasa
Tablet ibuprofen berada dalam setiap dada ubat keluarga, kerana mereka datang ke minda dengan suhu atau kesakitan. Ibuprofen adalah ubat anti-radang bukan steroid. Berkesan mempunyai kesan antipiretik analgesik dan ringan.
Arahan penggunaan menunjukkan tanda-tanda seperti penyakit radang tulang belakang dan sendi, keradangan infeksi yang disertai oleh demam, sakit gigi atau sakit kepala, rawatan penyakit dari otorhinolaryngology, arthritis, sciatica dan lain-lain.
Ubat ini mempunyai banyak bentuk pelepasan - salap, gel, suppositori, penggantungan, tablet, kapsul, penyelesaian untuk suntikan intravena.
Terdapat formulasi khas untuk kanak-kanak dengan dos yang boleh diterima bahan aktif, yang boleh ditetapkan dari 1 bulan selepas kelahiran. Ibuprofen diluluskan untuk digunakan semasa kehamilan (tidak termasuk 3 trimester) dan semasa menyusu.
Satu lagi kelebihan dadah adalah harganya yang murah. Pek tablet menelan 15 rubel, sirap untuk kanak-kanak - 60 rubel, gel 50 rubel, salap 25 rubel. Ibuprofen mempunyai banyak analog dan pengganti rapat yang dapat menggantikan sepenuhnya ubat itu sendiri.
Analog pengeluaran Rusia
Sinonim dari pengeluar domestik mengandungi ibuprofen dalam komposisi ubat sebagai komponen utama.
Dadah kanak-kanak murah yang dihasilkan di Rusia. Borang pelepasan - suppositori rektum.
Dos harian untuk kanak-kanak tidak boleh melebihi 20-40 mg / kg / hari.
Alat Gabungan. Ubat ini mengandungi paracetamol dan ibuprofen.
Ubat komprehensif menghalang kesakitan dalam masa yang singkat.
Bidang aplikasi menggabungkan petunjuk berikut: sakit kepala, sakit gigi, sakit belakang, sakit sendi, migrain, neuralgia, demam, sakit kecederaan.
Disyorkan untuk kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun.
Pengganti Ukraine
Analog ibuprofen murah di kalangan dadah buatan Ukraine disenaraikan di bawah.
- Bofen Borang pelepasan - penggantungan. Dadah yang terbaik untuk kanak-kanak dengan gigi, demam, sakit kepala, sakit gigi. Pelantikan yang mungkin dengan 3 bulan hidup. Harga purata ialah 75-90 rubel.
- Ibunorm Ubat termurah isu Ukraine berdasarkan ibuprofen. Terdapat dalam bentuk kapsul dan sirap bayi.
Alat ini ditetapkan untuk kesakitan sistematik dari asal yang berlainan, serta untuk gejala sejuk, disertai oleh demam. Harga purata ialah 30-80 rubel. Ibutard. Kapsul dengan ibuprofen dalam komposisi. Ejen anti-radang Nonsteroidal. Melegakan dan mengurangkan demam dengan berkesan.
Berikan dewasa dan kanak-kanak selepas 12 tahun. Apabila kehamilan adalah rawatan yang mungkin bermakna dalam 1, 2 trimester. Harga purata 85 - 100 rubel.
Generik Belarusia
Ibuprofen generik asal Belarus memberitahu anda apa yang akan menggantikan dadah. Jadual ini mengandungi ubat yang paling popular dengan komposisi yang serupa.
Anti-radang, ubat antirheumatik. Berkesan mengatasi sindrom kesakitan dengan tahap pembangunan yang berbeza.
Mempunyai sifat antipiretik, melegakan edema dengan lebam dan kecederaan.
Pengganti ibuprofen Rusia lebih murah atau dengan tag harga yang sama.
Tablet dibezakan hanya oleh pengilang - Kebimbangan Belarusia "Belmedpreparaty." Petunjuk dan kontraindikasi adalah sama.
Suspensi kanak-kanak direka untuk melegakan kesakitan akibat kecederaan, gigi, telinga, sakit gigi.
Memaksa suhu, memudahkan simptom sejuk. Permohonan dari 1 bulan boleh dilakukan.
Lain-lain analog asing
Analog Ibuprofen boleh menjadi lebih murah untuk memilih daripada senarai ubat-ubatan yang diimport.
- Novigan. Negara asal - India. Komposisi dadah termasuk ibuprofen, pitofenone, fenpiverinium bromida. Gabungan antispasmodik, ubat anestetik, ubat anti-radang. Borang pelepasan - pil. Harga purata ialah 70-190 rubel.
- Ibufen. Alat ini boleh didapati di Poland. Ubat yang popular untuk kanak-kanak, pengganti yang baik untuk ubat yang diimport murah. Sirap berjaya menghilangkan rasa sakit dan mengurangkan demam, tidak menjejaskan perkembangan keradangan. Harga purata adalah 95-110 rubel.
- Advil. Ubat ini dihasilkan di Jerman, Itali, Austria. Tablet sihat atau suspensi strawberi bayi. Asas dadah adalah ibuprofen. Harga purata ialah 75-160 rubel.
- Lama Negara asal - Jerman. Gel murah atau salap untuk kegunaan luaran dengan tindakan anti-analitis dan analgesik. Ia digunakan secara topikal untuk kesakitan pada sendi, kecederaan, lebam. Harga purata adalah 100-250 rubel.
- Segera Dadah itu dihasilkan di Jerman. Ubat ini mengandungi ibuprofen, datang dalam bentuk tablet effervescent. Harga purata ialah 70-150 rubel.
- Nurofen. Negara pengeluar - Sepanyol, Greece, UK, Belanda. Ubat moden untuk mengurangkan suhu dengan kesan analgesik yang jelas.
Borang pembebasan - lilin, penggantungan, serbuk untuk penyelesaian dalam paket, tablet, kapsul, gel. Harga purata adalah 100-410 rubel.
Cara yang boleh diberikan kepada kanak-kanak dan semasa kehamilan. Kategori ini adalah antara pesakit yang paling lemah, jadi anda perlu berjumpa dengan doktor sebelum anda memulakannya.
Ibuprofen pil analog
Ibuprofen (tablet) Penarafan: 118
Pengilang: Pharmstandard, sintesis (Rusia)
Bentuk pelepasan:
- Tablet 200 mg. 20 pcs.; Harga dari 13 rubel
- 400 mg tablet. 50 pcs.; Harga dari 48 rubel
Arahan untuk digunakan
Ibuprofen adalah ubat anti-inflamasi nonsteroid. Ia dihasilkan dalam bentuk tablet, termasuk 200 atau 400 mg molekul ibuprofen. Apabila dilepaskan ke dalam aliran darah, ia mempunyai kesan hipotermik, anti-radang, analgesik, antiplatelet. Artritis, osteochondrosis, ankylosing spondylitis, amyotrofi neuralgik, penyakit yang disertai oleh keradangan dan degenerasi sistem muskuloskeletal, sindrom kesakitan pelbagai lokalisasi, adnexitis, suhu badan yang tinggi - indikasi untuk ibuprofen. Digunakan dari 200 mg 3-4 kali sehari, bergantung kepada patologi dan keterukan gejala. Ia dilarang untuk digunakan untuk asma, gangguan pembekuan darah, ulser perut dan usus. Manifestasi dyspeptik, sesak nafas, deringan, tinnitus, penglihatan kabur, sakit kepala, insomnia boleh menjadi manifestasi yang tidak diingini. Dalam pediatrik yang dibenarkan dari 3 bulan, untuk wanita hamil - dibenarkan untuk digunakan dalam dua trimester pertama di bawah pengawasan perubatan.
Analogi ubat Ibuprofen
Analog lebih daripada 66 rubel.
Pengilang: Berlin-Chemie / Menarini (Jerman)
Bentuk pelepasan:
- 400 mg tablet. 10 pcs.; Harga dari 79 rubles
- 400 mg tablet. 20 pcs.; Harga dari 149 rubel
Arahan untuk digunakan
MIG 400 adalah ubat anti-radang Jerman berdasarkan ibuprofen. Terdapat dalam bentuk tablet, disalut dengan lapisan pelindung dan dimaksudkan untuk kegunaan dalaman.
Analog lebih daripada 62 rubles.
Pengilang: Orion Corporation (Finland)
Bentuk pelepasan:
- 400 mg tablet. 10 pcs.; Harga dari 75 rubel
- Tablet 200 mg. 20 pcs.; Harga dari 78 rubel
Arahan untuk digunakan
Pharmstandard, Sintez (Rusia) Ibuprofen adalah setara Rusia MIG 400 dengan bentuk pelepasan yang sama. Ia juga menggunakan ibuprofen sebagai bahan aktif dalam jumlah 200 atau 400 mg. pada 1 tablet (bergantung kepada bentuk pelepasan). Boleh ditetapkan untuk sindrom kesakitan dan pelbagai penyakit keradangan.
Analog lebih daripada 106 rubel.
Pengilang: Zambon (Itali)
Bentuk pelepasan:
- 400 mg tablet, 6 pcs; Harga dari 119 rubel
- Tablet 200 mg. 20 pcs.; Harga dari 78 rubel
Arahan untuk digunakan
Faspik - tablet ubat anti-radang bukan steroid Itali dibebaskan. Sebagai bahan aktif digunakan ibuprofen pada dos 400 mg setiap tablet. Dilantik dengan sindrom kesakitan pelbagai etiologi, serta penyakit radang sendi dan tulang belakang.
Analog lebih daripada 242 rubel.
Pengilang: Sandoz (Switzerland)
Bentuk pelepasan:
- Kapsul DUO 150 mg, 30 pcs; Harga dari 255 rubel
- Tablet 200 mg. 20 pcs.; Harga dari 78 rubel
Arahan untuk digunakan
Ketonal adalah ubat yang terkandung dengan kesan analgesik, anti-radang dan antipiretik. Ketoprofen digunakan sebagai bahan aktif dalam dos 50 mg. pada satu kapsul.
Analog lebih dari 446 rubel.
Pengilang: Panacea Biotech (India)
Bentuk pelepasan:
- Kapsul, 30 pcs; Harga dari 459 rubel
- Tablet 200 mg. 20 pcs.; Harga dari 78 rubel
Arahan untuk digunakan
Himalaya (India) Tidak seperti analog lain yang ditunjukkan di halaman ini, Rumalaya menggunakan dalam komposisi komponen semulajadi herba dan tumbuhan lain. Boleh diresepkan untuk merawat artritis reumatoid dan osteoartritis.
Analog lebih daripada 556 rubel.
Pengilang: Bayer (Jerman)
Bentuk pelepasan:
- Kapsul, 30 pcs; Harga dari 569 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Teraflex Advance merujuk kepada ubat-ubatan anti-radang dan antirheumatik yang boleh dirawat untuk rawatan osteoartritis sendi besar, serta osteochondrosis tulang belakang.
Analog lebih daripada 96 rubel.
Pengilang: Pharmstandard (Rusia)
Bentuk pelepasan:
- Tablet, 12 pcs; Harga dari 109 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Pentalgin adalah ubat Rusia yang tergolong dalam subkumpulan analgesik. Pentalgin mengandungi beberapa bahan aktif yang mempunyai analgesik, anti-radang, antispasmodic, kesan antipiretik.
Analog lebih daripada 35 rubel.
Pengilang: Wockhardt (India)
Bentuk pelepasan:
- Tablet, 10 buah; Harga dari 48 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Spazgan - ubat India dengan kesan analgesik dan antipiretik. Ia tergolong dalam kumpulan farmaseutikal dadah bukan narkotik. Bahan aktif utama adalah natrium metamizol.
Analog lebih daripada 126 rubel.
Pengilang: GlaxoSmithKline (UK)
Bentuk pelepasan:
- 12 tablet larut; Harga dari 139 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Dadah British milik kumpulan analginov farmaseutikal. Ramuan aktif yang digunakan ialah: paracetamol (500 mg) dan kafein (65 mg). Ia boleh digunakan dalam sindrom kesakitan pelbagai asal dan untuk mengurangkan suhu badan.
Analog lebih daripada 130 rubel.
Pengilang: Ranbaksi (India)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 400 mg + 325 mg, 10 pcs; Harga dari 143 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Brustan adalah ubat anti-radang nonsteroid bentuk pil. Ibuprofen + Paracetamol digunakan sebagai bahan aktif. Ia ditetapkan untuk sindrom kesakitan intensiti sederhana, arthritis rheumatoid, osteoarthrosis, sakit gigi.
Analog lebih daripada 94 rubel.
Pengilang: Dolorgit GmbH (Jerman)
Bentuk pelepasan:
- Tube 5%, 20 g; Harga dari 107 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Jangka panjang - ubat anti-radang bukan steroid Jerman untuk kegunaan tempatan. Terdapat dalam bentuk gel yang mengandungi ibuprofen sebagai bahan aktif. Terdapat sekatan ke atas umur.
Analog lebih daripada 200 rubles.
Pengilang: Krka (Slovenia)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 550 mg, 10 pcs; Harga dari 213 rubel
- Kapsul, 60 pcs; Harga dari 1184 rubel
Arahan untuk digunakan
Nonsteroidal anti-radang dadah pengeluaran Slovenia. Dijual dalam tablet yang mengandungi natrium naproxen (pada dos 550 mg) sebagai bahan aktif. Ia mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-radang.
Analog lebih daripada 114 rubel.
Pengilang: Krka (Slovenia)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 275 mg, 10 keping; Harga dari 127 rubel
- Tab. 275 mg, 20 pcs; Harga dari 194 rubel
Arahan untuk digunakan
Penggantian ini berbeza daripada Bonifen forte hanya dengan dos minimum bahan aktif (275 mg), dan bahan itu sendiri digunakan dalam Bonifen sebagai sama. Selebihnya perbezaan adalah minimum.
Analog lebih daripada 174 rubel.
Pengilang: Pharmstandard-Leksredstva (Rusia)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 250 mg, 30 pcs; Harga dari 187 rubel
- Tab. 275 mg, 20 pcs; Harga dari 194 rubel
Arahan untuk digunakan
Naproxen adalah ubat anti-peradangan bukan steroid dalam pengeluaran domestik. Terdapat dalam bentuk tablet yang mengandungi bahan aktif yang sama pada dos 250 mg. Ia ditetapkan untuk merawat penyakit degeneratif dan keradangan sistem muskuloskeletal. Senarai lengkap petunjuk untuk pelantikan diberikan dalam arahan.
Analog lebih dari 103 rubel.
Pengilang: Dr. Reddy`s (India)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 10 pcs.; Harga dari 116 rubel
- Tab. 275 mg, 20 pcs; Harga dari 194 rubel
Arahan untuk digunakan
Ibuklin tergolong dalam ubat anti-radang bukan steroid dan mengandungi 2 bahan aktif sekaligus: ibuprofen dan paracetamol dalam dos 400 dan 350 mg. Ia boleh digunakan dengan peningkatan suhu badan, penyakit keradangan sistem muskuloskeletal, serta pergigian dan sakit kepala. Ibuklin mempunyai kontraindikasi dan sekatan umur, pastikan anda membaca arahan untuk digunakan sebelum memulakan rawatan.
Analog lebih daripada 84 rubel.
Pengilang: Dr. Reddy`c (India)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 10 pcs.; Harga dari 97 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Novigan adalah ubat anti-keradangan ubat anti-keradangan tablet berdasarkan ibuprofen, pitofenone hydrochloride dan fenpiverinium bromida. Ia digunakan untuk sindrom kesakitan yang lemah atau sederhana, sakit kepala, serta rawatan gejala jangka pendek kesakitan pada sendi.
Analog lebih daripada 95 rubel.
Pengilang: Rekitt Benkizer (UK)
Bentuk pelepasan:
- 400 mg tablet. 12 pcs.; Harga dari 108 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Nurofen Forte adalah ubat anti-inflamasi yang lebih murah berdasarkan ibuprofen pada dos 400 mg. Juga ditetapkan untuk sindrom kesakitan keamatan rendah dan sederhana. Terdapat senarai kontraindikasi dan sekatan umur yang luas.
Analog lebih daripada 308 rubel.
Pengilang: Dompe (Itali)
Bentuk pelepasan:
- Kapsul 320 mg, 10 keping; Harga dari 321 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Artrozilen - ubat anti-radang dan antirheumatik Itali, yang boleh didapati dalam bentuk kapsul yang dilapisi sarung pelindung. Bahan aktif: garam ketoprofena lisin (320 mg).
Analog lebih daripada 19 rubel.
Pengilang: Pharmstandard-Leksredstva (Rusia)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 50 mg, 20 pcs; Harga dari 32 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Diclofenac adalah ubat anti-radang bukan steroid Rusia berdasarkan ramuan aktif dengan nama yang sama. Ia ditetapkan untuk rawatan penyakit keradangan dan degeneratif sistem muskuloskeletal.
Analog lebih daripada 132 rubel.
Pengilang: Ratiofarm Arznaymittel Vertribbs (Austria)
Bentuk pelepasan:
- Gel 40 g.; Harga dari 145 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Hyperion S.A. (Romania) Diclofenacol mengandungi diclofenac. Merujuk kepada ubat untuk kegunaan tempatan dalam penyakit sistem muskuloskeletal. Tindakan, kesan sampingan sepenuhnya mengulangi gel lain yang mengandungi diclofenac. Kontraindikasi adalah asma bronkial dan polip hidung, ulser gastrik dan ulser duodenal pada masa pemisahan. Jangan gunakan pada kanak-kanak di bawah 6 tahun dan wanita hamil pada trimester terakhir.
Analog lebih daripada 541 rubel.
Pengeluar: Ditapis
Bentuk pelepasan:
- Tab. 0.5 mg, 100 pcs; Harga dari 554 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Colchicine - ubat tablet untuk merawat penyakit sistem muskuloskeletal. Ia ditetapkan untuk gout, arthritis gouty, phlebitis dan penyakit lain. Colchicine dikontraindikasikan untuk tujuan hipersensitiviti pada komponen semasa kehamilan, kegagalan buah pinggang dan hati. Senarai lengkap kontraindikasi diberikan dalam arahan untuk colchicine.
Analog lebih dari 105 rubel.
Pengilang: Pharmstandard-Leksredstva (Rusia)
Bentuk pelepasan:
- Tab. 200 mg + 400 mg, 6 pcs; Harga dari 118 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Seterusnya adalah ubat anti-radang bukan pengeluaran steroid pengeluaran Rusia berdasarkan ibuprofen dan paracetamol pada dos 400 dan 200 mg. Ia mempunyai kesan analgesik, anti-radang dan antipiretik.
Analog lebih daripada 112 rubel.
Pengeluar: Organik (Rusia)
Bentuk pelepasan:
- Tablet 100 mg, 20 pcs; Harga dari 125 rubel
- Tab. 20 pcs.; Harga dari 163 rubel
Arahan untuk digunakan
Pharmstandard, Synthesis (Rusia) Ibuprofen adalah ubat anti-inflamasi bukan steroid. Ia dihasilkan dalam bentuk tablet, termasuk 200 atau 400 mg molekul ibuprofen. Apabila dilepaskan ke dalam aliran darah, ia mempunyai kesan hipotermik, anti-radang, analgesik, antiplatelet. Artritis, osteochondrosis, ankylosing spondylitis, amyotrofi neuralgik, penyakit yang disertai oleh keradangan dan degenerasi sistem muskuloskeletal, sindrom kesakitan pelbagai lokalisasi, adnexitis, suhu badan yang tinggi - indikasi untuk ibuprofen. Digunakan dari 200 mg 3-4 kali sehari, bergantung kepada patologi dan keterukan gejala. Ia dilarang untuk digunakan untuk asma, gangguan pembekuan darah, ulser perut dan usus. Manifestasi dyspeptik, sesak nafas, deringan, tinnitus, penglihatan kabur, sakit kepala, insomnia boleh menjadi manifestasi yang tidak diingini. Dalam pediatrik yang dibenarkan dari 3 bulan, untuk wanita hamil - dibenarkan untuk digunakan dalam dua trimester pertama di bawah pengawasan perubatan.
Analog "Ibuprofen": senarai ubat, petunjuk, arahan untuk digunakan
Petunjuk untuk penggunaan "Ibuprofen" dan analognya adalah sakit, demam, kehadiran proses keradangan. Dana ini adalah antara ubat-ubatan anti-radang nonsteroid. Mereka tidak ketagihan dan tidak mempunyai kesan narkotik.
Pertimbangkan arahan untuk menggunakan "Ibuprofen" dan analogi dadah.
Petunjuk untuk digunakan
"Ibuprofen" ditetapkan untuk melegakan simptom dan merawat penyakit seperti:
- demam tinggi;
- keradangan telinga;
- sakit kepala atau sakit gigi;
- sakit akibat daripada kecederaan tulang, sendi, dan tisu lembut;
- kesakitan sendi;
- migrain;
- myalgia;
- neuralgia;
- Penyakit ENT;
- arthritis dan arthrosis;
- osteochondrosis;
- sindrom nefrotik;
- adnexitis dan lain-lain.
Contraindications
"Ibuprofen" dan banyak analognya dilarang untuk digunakan jika pesakit mempunyai patologi berikut:
- ulser atau hakisan saluran pencernaan;
- intoleransi individu terhadap komponen alat;
- penyakit buah pinggang dan hati;
- pengaliran intrakranial;
- gangguan pendarahan;
- kegagalan jantung;
- kerosakan kepada saraf optik;
- tekanan darah tinggi;
- umur kanak-kanak sehingga 6 tahun (dalam kes analog, boleh kurang daripada yang dinyatakan atau lebih).
Perhatian khusus harus dibayar kepada kesesuaian "Ibuprofen" dengan ubat lain. Ia tidak boleh diambil bersama ubat trombolytik, aspirin, siklosporin, dan sebagainya. Senarai lengkap boleh didapati dalam arahan Ibuprofen untuk digunakan, yang terdapat dalam setiap pakej.
Analog yang murah
Apa ubat yang akan dimasukkan dalam senarai analog Ibuprofen? Adakah ia lebih murah atau lebih mahal? Mari kita mulakan dengan jawapan kepada soalan kedua. Kos "Ibuprofen" dalam bentuk tablet adalah dalam 20 rubel setiap pek. Adakah masuk akal untuk mencari dadah yang kosnya akan lebih rendah?
Oleh itu, kami menganggap analog yang paling terkenal dan lebih mahal daripada "Ibuprofen".
"Nurofen"
Analog pertama Ibuprofen ialah Nurofen. Kos dadah adalah dalam 200 rubles.
Alat ini mengandungi dalam komposisi bahan aktif yang sama - ibuprofen. Juga di "Nurofen" ada pelbagai komponen tambahan, yang mungkin berbeza bergantung pada bentuk pelepasan. Sebagai contoh, tablet mengandungi bahan-bahan seperti asid stearat, sodium croscarmellose, sukrosa, natrium lauril sulfat, dan lain-lain.
"Nurofen" boleh didapati dalam bentuk berikut:
Analog ini "Ibuprofen" boleh digunakan untuk rawatan kanak-kanak (penggantungan "Nurofen"). Terdapat juga bentuk khas dadah, yang dibezakan dengan tempoh pendedahan yang lebih pendek dan peningkatan tahap keberkesanan - Nurofen Express dan Nurofen Express Neo.
Petunjuk untuk menggunakan analog "Ibuprofen" adalah sama dengan ubat utama.
"Ibufen"
Bahan aktif utama ubat ini juga ibuprofen. Komposisi ini juga mengandungi beberapa komponen tambahan, termasuk sukrosa.
Alat ini digunakan untuk melegakan kesakitan, dalam terapi kompleks semasa rawatan penyakit pernafasan akut, dengan tindak balas selepas vaksinasi pada kanak-kanak.
Analog ini "Ibuprofen" boleh didapati dalam bentuk tablet. Ia mengandungi ibuprofen dan komponen tambahan. "Mig" boleh melantik untuk menghapuskan gejala seperti:
- migrain;
- sakit kepala akut;
- kesakitan haid pada wanita;
- sakit otot;
- kejutan neuralgia;
- demam semasa selsema dan selesema.
Perlu diperhatikan bahawa, tidak seperti "Iburofen", ubat ini tidak digunakan untuk merawat kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.
"Brufen"
Ubat ini boleh didapati dalam bentuk tablet dan sirap. Bahan aktif utamanya ialah ibuprofen.
"Brufen" mempunyai spektrum tindakan yang luas dan digunakan untuk:
- artritis reumatoid;
- osteoarthrosis;
- rematik;
- sakit apabila ligamen yang rosak, tisu lembut, tendon;
- sakit otot;
- kekejangan haid pada wanita;
- sakit gigi;
- migrain;
- demam;
- pelbagai proses keradangan.
Tidak digunakan untuk merawat kanak-kanak yang berat sehingga 7 kilogram dan mengandung.
Lain-lain analog dadah dalam bentuk tablet dan sirap
Sebagai tambahan kepada persiapan di atas, terdapat analog lain "Ibuprofen":
- "Paracetamol";
- Indomethacin;
- "Buran";
- Analgin;
- "Acetylsalicylic acid" ("Aspirin").
Walaupun ubat-ubatan ini mungkin berbeza dalam bahan aktif utama, mereka mempunyai jenis tindakan yang sama. Walaupun ada satu "but penting". Semuanya lebih toksik daripada ibuprofen. Oleh itu, mereka tidak boleh digunakan untuk pesakit yang mempunyai masalah dalam bidang gastroenterologi.
Tetapi, dalam keadilan, perlu diingat bahawa beberapa ubat di atas lebih berkesan daripada Ibuprofen. Sebagai contoh, jika terdapat keperluan untuk menggunakan alat dengan kesan anti-radang yang lebih jelas, lebih baik memilih "Indomethacin."
Dengan cara itu, jika pesakit masih mencari rakan sejawatan yang lebih murah kepada Ibuprofen, dia harus bertanya di farmasi Paracetamol. Untuk 10 tablet anda perlu membayar kira-kira 5 Rubel.
"Ibuprofen" dalam bentuk salap dan gel, analognya
Serta pil, gel dan salep "Ibuprofen" digunakan untuk melegakan kesakitan dan keradangan. Mereka boleh ditugaskan untuk:
- proses keradangan dalam radas sendi;
- sakit otot;
- lebam;
- keseleo;
- radiculitis;
- osteoarthrosis;
- periarthritis bahu dan scapula;
- gout;
- bursitis;
- osteochondrosis;
- tendovaginitis;
- ankylosing spondylitis;
- pelbagai jenis arthritis.
Dengan simptom-simptom ini, rakan-rakan domestik dan import seperti Ibuprofen sebagai:
Pertimbangkan arahan ringkas mengenai penggunaan alat yang paling popular.
"Dolgit"
Bahan aktif krim adalah ibuprofen.
"Long" mempunyai kesan antipiretik, analgesik, anti-radang. Ubat ini boleh meningkatkan pergerakan sendi dan mengurangkan bengkak.
Salap digunakan untuk pelbagai kecederaan, serta untuk rawatan sakit belakang, arthrosis, tendinitis, bursitis, tendovaginitis, kekakuan pergerakan di kawasan bahu.
Diclofenac
Bahan aktif utama adalah diethylamine diclofenac. Hadir dalam komposisi komponen salap dan bantu, seperti benzil alkohol, sorbitol, air yang disucikan, isopropil alkohol, natrium metabisulfit dan lain-lain.
"Diclofenac" juga tergolong dalam kumpulan ubat anti-radang nonsteroid dan mempunyai kesan antipiretik, antirheumatik, analgesik dan anti-radang.
Salap digunakan di hadapan:
- gejala sakit di tulang belakang, myalgia, neuralgia;
- sakit dan keradangan selepas kecederaan dan dalam tempoh selepas operasi;
- penyakit tisu lembut reumatik;
- penyakit degeneratif dan keradangan sendi (termasuk arthritis, arthrosis, fibrositis, dan lain-lain).
"Diklak"
Analog seterusnya "Ibuprofen", yang kita pertimbangkan - gel "Diklak." Bahan aktif ubat itu adalah natrium diclofenak.
Ubat ini digunakan untuk rawatan keradangan tempatan dan kesakitan pada sendi, otot, tendon dan ligamen. Penggunaannya dalam kombinasi dengan pelbagai ubat-ubatan anti-radang nonsteroid harus dilakukan dengan penuh perhatian.
"Bystrumgel"
Bahan aktif ubat itu adalah ketoprofen. Gel juga mengandungi etil alkohol, karbopol, nipagin, trometamol, minyak neroli, minyak lavender, air yang disediakan.
"Bystrumgel" mempunyai spektrum tindakan yang luas dan boleh digunakan dengan:
- arthritis;
- tendonitis;
- arthrosis;
- periarthritis;
- limfangitis;
- lumbago;
- lesi lumbar-sacral;
- osteochondrosis;
- kecederaan sukan;
- bursitis;
- phlebitis;
- bengkok;
- keseleo;
- lebam;
- kerosakan meniscus;
- myositis;
- enthesopati;
- dorsalgia.
Alat ini tidak digunakan untuk merawat kanak-kanak dan wanita hamil.
Yang lebih baik: "Ibuprofen" atau analog?
Tidak mustahil untuk memberikan jawapan yang tepat kepada soalan ini. Di satu pihak, kos "Ibuprofen" jauh lebih rendah berbanding dengan ubat lain dengan bahan aktif yang sama atau jenis tindakan yang serupa. Dalam kes ini, alat ini dicirikan oleh kecekapan yang tinggi dan spektrum tindakan yang agak luas, jarang menjadi penyebab kesan sampingan, boleh didapati dalam beberapa bentuk.
Tetapi, sebaliknya, dalam beberapa kes, ia masih perlu untuk mencari alternatif. Sebagai contoh, analog Ibuprofen digunakan apabila kesan yang diingini tidak datang selepas penggunaan ubat asal. Juga, mereka mencari pengganti dalam kes jika satu jenis ubat diperlukan (sirap, gel, suppositori, dan sebagainya) atau ubat itu tidak semata-mata tidak terdapat di farmasi.
Anda tidak harus bergantung kepada pengalaman orang lain dalam mencari jawaban untuk soalan: "Dadah mana yang lebih baik?" Lagipun, setiap orang mempunyai organisma tersendiri yang unik, dan ubat-ubatan itu mempengaruhinya dengan cara yang berbeza. Itulah sebabnya Ibuprofen membantu satu orang dengan sempurna, sementara yang lain terpaksa membeli ubat yang diimport lebih mahal. Walau apa pun, doktor harus berurusan dengan pemilihan ubat anti-radang bukan steroid.
Jangan ubat sendiri dan sihat!
Analogi Ibuprofen Ubat
"Ia adalah masa untuk merawat sendi!" Dr. Bubnovsky memberitahu bagaimana untuk membuatnya di rumah
Bahan aktif
Analog
Mengapa farmasi tamak menyembunyikan alat ini dengan lebih baik Exoderil sebanyak 39 kali? Ternyata menjadi tebal Soviet.
Malah hati yang paling mati dibersihkan dengan ubat ini!
Elena Malysheva: "Para oker itu diam tentang ini! Cara mudah untuk mendapatkan 100% penglihatan anda kembali dalam masa beberapa hari."
Nama antarabangsa
Gabungan kumpulan
Borang Dos
Tindakan farmakologi
Petunjuk
penyakit radang dan degeneratif sistem otot: rheumatoid, kronik juvana, artritis psoriatik, sakit pinggang, amyotrophy sakit saraf (penyakit Personeydzha-Turner), arthritis, SLE (terdiri daripada terapi gabungan), artritis gout (serangan akut gout pilihan bentuk dos cepat), spondyloarthritis ankylosing (ankylosing spondylitis).
Kesakitan: myalgia, arthralgia, ossalgiya, artritis, sciatica, migrain, sakit kepala (termasuk sindrom haid) dan sakit gigi, untuk kanser, neuralgia, tendinitis, tenosynovitis, radang kandung lendir, amyotrophy sakit saraf (penyakit Personeydzha-Turner), kesakitan selepas trauma dan postoperative, disertai dengan keradangan.
Algomenorrhea, proses keradangan di pelvis, termasuk adnexitis, melahirkan anak (sebagai ejen analgesik dan tocolytic).
Sindrom demam dengan selsema dan penyakit berjangkit.
Contraindications
Kesan sampingan
Di bahagian sistem pencernaan: gastrousus NSAID (rasa mual, muntah, sakit abdomen, pedih ulu hati, hilang selera makan, cirit-birit, kembung perut, kesakitan dan ketidakselesaan di kawasan epigastrik), mukosa mukosa gastrousus (dalam sesetengah kes yang rumit oleh perforasi dan pendarahan); kerengsaan, kekeringan mukosa mulut atau sakit di mulut, ulserasi membran mukus gusi, stomatitis aphthous, pankreatitis, sembelit, hepatitis.
Di bahagian sistem pernafasan: sesak nafas, bronkospasme.
Di bahagian deria: kehilangan pendengaran, deringan atau tinnitus, neuritis optik toksik yang boleh terbalik, penglihatan kabur atau diplopia, kekeringan dan kerengsaan mata, edema konjungtiva dan kelopak mata (alahan asal), scotoma.
Di bahagian sistem saraf: sakit kepala, pening, insomnia, kecemasan, kegelisahan dan kerengsaan, pergolakan psikomotor, mengantuk, kemurungan, kekeliruan, halusinasi, jarang - meningitis aseptik (selalunya pada pesakit dengan penyakit autoimun).
Di bahagian sistem kardiovaskular: perkembangan atau kemerosotan kegagalan jantung, takikardia, peningkatan tekanan darah.
Di bahagian sistem kencing: kegagalan buah pinggang akut, nefritis alahan, sindrom nefrotik (edema), poliuria, sistitis.
Reaksi alergi: ruam kulit (biasanya erythematous, urticaria), pruritus, angioedema, tindak balas anaphylactoid, kejutan anaphylactic, bronkospasme, demam, erythema multiforme exudative (termasuk sindrom Stevens-Johnson, toksin, toksin, erythema multiforme termasuk eritema yang berlebihan termasuk anemia, demam,, eosinofilia, rinitis alahan.
Dari sisi organ hematopoietik: anemia (termasuk hemolitik, aplastik), thrombocytopenia dan purpura thrombocytopenic, agranulocytosis, leukopenia.
Lain-lain: berkeringat meningkat.
Risiko ulser saluran membran saluran gastrousus, pendarahan (gastrousus, gingiva, rahim, hemorrhoidal), gangguan visual (gangguan penglihatan warna, scotomas, amblyopia) meningkat dengan penggunaan yang berpanjangan dalam dos yang besar.
Permohonan dan dos
Di dalam, selepas makan. Dewasa: untuk osteoarthrosis, arthritis psoriatik dan spondyloarthritis ankylosing - 400-600 mg 3-4 kali sehari. Dalam arthritis rheumatoid - 800 mg 3 kali sehari; dengan kecederaan tisu lembut, sprains - 1.6-2.4 g / hari dalam beberapa peringkat. Apabila algomenorrhea - 400 mg 3-4 kali sehari; dengan sindrom kesakitan sederhana - 1.2 g / hari.
Bagi kanak-kanak berusia lebih 12 tahun, dos awal adalah 150-300 mg 3 kali sehari, dos maksimum ialah 1 g, maka 100 mg 3 kali sehari; dalam remaja rheumatoid arthritis, 30-40 mg / kg / hari dalam beberapa dos. Untuk mengurangkan suhu badan 39.2 darjah C dan ke atas - 10 mg / kg / hari, di bawah 39.2 darjah C - 5 mg / kg / hari.
Suspensi untuk pentadbiran lisan - 5-10 mg / kg 3 kali sehari: untuk kanak-kanak berumur 6-12 bulan (hanya diresepkan oleh doktor) - purata 50 mg 3-4 kali sehari, 1-3 tahun - 100 mg 3 kali setiap hari, 4-6 tahun - 150 mg 3 kali sehari, 7-9 tahun - 200 mg 3 kali sehari, 10-12 tahun - 300 mg 3 kali sehari. Dengan sindrom febrile selepas imunisasi - 50 mg, jika perlu, selepas 6 jam, pentadbiran berulang dalam dos yang sama, dos harian maksimum - 100 mg.
Arahan khas
Semasa rawatan, mengawal pola darah periferal dan keadaan fungsi hati dan buah pinggang adalah perlu.
Apabila gejala gastropati muncul, pemantauan yang teliti ditunjukkan, termasuk esophagogastroduodenoscopy, analisis darah dengan Hb, hematokrit, analisis darah oktaf.
Untuk mencegah perkembangan NSAID, gastropathy disyorkan untuk digabungkan dengan PgE (misoprostol).
Jika perlu, tentukan ubat 17-ketosteroid harus dibatalkan 48 jam sebelum kajian.
Pesakit harus menahan diri daripada semua aktiviti yang memerlukan perhatian yang lebih tinggi, respons mental dan motor cepat.
Semasa tempoh rawatan, etanol tidak digalakkan.
Interaksi
Pengaruh pengoksidaan microsomal (phenytoin, etanol, barbiturat, rifampicin, Phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hydroxylated, meningkatkan risiko reaksi hepatotoxic teruk.
Inhibitor pengoksidaan microsomal mengurangkan risiko tindakan hepatotoxic.
Mengurangkan aktiviti hiperensif vasodilator (termasuk BCCA dan ACE inhibitors), natriuretic dan diuretik - furosemide dan hydrochlorothiazide.
Mengurangkan keberkesanan ubat urikosurik, meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung, agen antiplatelet, fibrinolitik (peningkatan risiko komplikasi hemoragik), kesan ulserogenik dengan pendarahan ISS dan GCS, colchicine, estrogen, etanol; meningkatkan kesan ubat hypoglycemic oral dan insulin.
Antacids dan colestyramine mengurangkan penyerapan ibuprofen.
Meningkatkan kepekatan darah digoxin, ubat Li + dan methotrexate.
Kafein meningkatkan kesan analgesik.
Dengan pelepasan serentak ibuprofen mengurangkan kesan anti-radang dan antiplatelet ASA (adalah mungkin untuk meningkatkan insidensi koronari akut pada pesakit yang menerima dos kecil ASA sebagai agen antiplatelet selepas memulakan ibuprofen).
Apabila diberikan ubat antikoagulan dan trombolytik (alteplazy, streptokinase, urokinase), risiko pendarahan meningkat pada masa yang sama.
Cefamendol, cefaperazon, cefotetan, asid valproic, plikamycin meningkatkan frekuensi hipoprotrombinemia.
Dadah myelotoxicik meningkatkan hematotoksisiti dadah.
Cyclosporine dan ubat Au meningkatkan kesan ibuprofen pada sintesis Pg di buah pinggang, yang ditunjukkan oleh peningkatan nefrotoxicity. Ibuprofen meningkatkan kepekatan plasma cyclosporine dan kemungkinan kesan hepatotoksiknya.
Dadah menyekat rembesan tubular, mengurangkan penguncupan dan meningkatkan kepekatan plasma ibuprofen.
Ulasan Ubat Ibuprofen: 1
Suaminya mengambil ibuprofen dalam dos maksimum, selepas beberapa waktu masalah dengan potensi dimulakan
Ibuprofen Efektif Analog
Ejen anti-radang Tablet Ibuprofen boleh didapati di setiap dada ubat kedua rumah. Semasa mengamalkan tahap sederhana dos, ubat ini boleh digunakan tanpa perundingan khas dengan pakar dan preskripsi doktor. Ubat ini bukan sahaja mempunyai kesan anti-radang, tetapi juga berkesan melegakan kesakitan dan membantu menghilangkan kilatan panas.
Dalam bentuk pil, ubat ini ditetapkan untuk rawatan proses patologi sistem pernafasan organ-organ, serta untuk menghapuskan kesakitan di kawasan kepala dan untuk kesakitan akut di rongga gigi. Salep ibuprofen ditetapkan untuk memberikan kesan terapeutik pada penyakit sendi dan tisu.
Di rak farmasi farmakologi, ubat ini boleh didapati secara meluas, disebabkan oleh nilai pasaran yang rendah. Tablet ibuprofen murah, yang berharga berbeza dari 30 hingga 40 rubel, tidak disyorkan untuk kanak-kanak di bawah umur 5 tahun.
Dalam kes-kes di mana terdapat kontraindikasi tertentu untuk penggunaan ubat ini, atau intolerans individu terhadap komponen individu berlaku, ubat serupa dengan spektrum yang sama kesan terapeutik, tetapi komposisi kimia yang berbeza akan datang untuk menyelamatkan. Apa yang boleh menggantikan ibuprofen?
Sebagai pengganti terbaik untuk ibuprofen, ubat-ubatan yang tidak kurang berkesan Nurofen dan Mig telah dikembangkan, mempunyai rating popularity yang tinggi, yang diiklankan di semua media.
Nurofen
Komposisi Nurofen sebagai komponen aktif termasuk ibuprofen, serta, bergantung kepada bentuk pelepasan, komponen tambahan yang mempunyai kesan tambahan.
Pengilang Nurofen menawarkan pelbagai jenis pelepasan ubat ini, di antaranya berbeza:
- Pil;
- Gel untuk permohonan kepada kulit pada sendi atau tisu yang terjejas;
- Sirap;
- Kapsul;
- Lilin untuk pentadbiran rektum.
Antara lain, ada bentuk dos khusus Nurofen untuk memberikan kesan terapeutik kepada kanak-kanak, ini adalah nurseri Nurofen dalam bentuk penggantungan untuk pentadbiran lisan dan suppository rektum, dan bentuk ubat dengan peningkatan tahap keberkesanan dan tempoh pendedahan yang singkat, seperti Nurofen Express dan Nurofen Express Neo.
Ubat ini digunakan untuk menghapuskan gejala-gejala kesakitan dengan etiologi yang berlainan dan sensasi yang tidak selesa di kawasan gentian otot.
Tidak seperti Ibuprofen, analognya sedikit lebih mahal, tetapi sifat terapeutiknya sedikit berbeza. Analog ibuprofen seperti suppositori dan sirap Nurofen boleh digunakan untuk melegakan demam dan rasa sakit pada bayi. Oleh itu, dengan analog kos ibuprofen dalam bentuk lilin, atau bentuk cecair Nurofen akan sedikit lebih mahal, dalam lingkungan 160 rubel.
Tabletting mig juga merupakan salah satu ubat generik yang paling popular dan dicari ubat asal kami.
Apa pil ini? Komposisi mereka mengandungi semua ibuprofen yang sama dengan komponen tambahan tambahan. Ia digunakan untuk menghapuskan gejala berikut:
- Kesakitan akut di kepala;
- Migrain;
- Sakit di perut bawah semasa haid;
- Nyeri pada serat otot;
- Kejadian demam dengan perkembangan selesema, atau selesema;
- Manifestations of neuralgic seizures.
Ubat ini tidak disyorkan untuk digunakan pada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun, tanpa cadangan khusus daripada profesional perubatan.
Dari segi kos pil MiG, beberapa kali pil Ibuprofen yang asal juga. Dasar harga purata mereka di pasaran Rusia berbeza dari 100 hingga 250 rubel.
Menyimpulkan
Ibuprofen mempunyai analogi daripada pengeluar lain, seperti:
- Panjang dalam bentuk krim;
- Burana dalam bentuk gel atau tablet;
- Serta ubat Advil dan Paspiq.
Banyak negara menghasilkan generik, tetapi tidak mungkin sesiapa akan dapat mencari rakan lebih murah pada nilai pasaran daripada ubat asal, kerana dasar harga untuk semua ubat asing selalu sedikit lebih tinggi daripada ubat buatan Soviet.
Jika anda benar-benar meneliti komposisi analog yang dibangunkan di negara-negara yang berbeza dan pelbagai syarikat farmakologi, maka kita boleh perhatikan satu persamaan: dalam semua generik ubat domestik, ibuprofen adalah bahan aktif utama.
Tetapi, dalam hal ini, mengapa membayar pada kali lebih banyak jika bahan aktif sama dalam semua persiapan? Adalah penting untuk diperhatikan bahawa tidak mungkin untuk menggunakan anestetik tablet atau antipiretik dalam setiap kes. Oleh itu, bentuk gel analog atau bentuk pelepasan mereka dalam bentuk suppositori rektum, atau sirap cecair boleh menjadi alat yang sangat baik untuk menghapuskan manifestasi patologi pada anak-anak kecil dan dalam situasi tidak standard yang lain.
Antara lain, ubat yang serupa Ibuprofen boleh menjadi alternatif yang sangat baik untuk memberikan kesan terapeutik yang diperlukan dalam kes ketika mengambil ubat asal dalam negeri tidak diperhatikan kesan yang diinginkan. Lagipun, semua ubat yang mempunyai kesan terapeutik yang sama, dalam bentuk yang sama sekali berbeza, memberi kesan kepada setiap pesakit, seseorang membantu ubat-ubatan asal, dan seseorang hanya menggunakan analog asing.
Pilihan ubat-ubatan perlu dijalankan bergantung kepada ciri-ciri individu pesakit, dan dalam kes-kes kesukaran memilih ubat yang perlu, anda harus berunding dengan pakar.
Ibuprofen Analogs
Sekiranya doktor menetapkan dadah kepada pesakit, maka kadang-kadang ada keperluan mendesak untuk menggantikannya dengan ubat dengan kesan yang sama. Ini juga boleh digunakan untuk ubat anti-inflamasi biasa seperti ibuprofen.
Ibuprofen hartanah
Pertama, mari sentuh mengenai persoalan mengenai ibuprofen, apakah ia, dan bagaimana ia perlu digunakan. Ibuprofen adalah alat dari kumpulan ubat anti-radang nonsteroid (NSAIDs). Dia mempunyai beberapa jenis tindakan sekaligus - antipiretik, analgesik dan anti-radang. Disebabkan harta ini, ubat ini boleh dirawat untuk kesakitan pelbagai asal:
- sakit sendi dan reumatik,
- osteochondrosis,
- neuralgia
- sakit otot
- sakit gigi dan sakit kepala
- haid yang menyakitkan,
- lebam dan kecederaan.
Juga, ubat ini sering digunakan sebagai cara untuk memerangi gejala negatif jangkitan pernafasan akut dan selesema - sakit, sakit badan, demam tinggi.
Ibuprofen bukan sahaja melegakan kesakitan, tetapi juga mengurangkan keamatan proses keradangan, mengurangkan bengkak.
Ubat ini boleh digunakan untuk merawat kanak-kanak dari usia 6 tahun, dan wanita semasa mengandung, kecuali trimester ke-3.
Terdapat pelbagai bentuk dos ibuprofen. Ia bukan hanya pil, tetapi juga kapsul, sirap dan penggantungan, krim, salap dan gel, penyelesaian untuk pentadbiran parenteral.
Tablet biasanya mempunyai dos 200 mg, penggantungan - 20 mg / ml. 1 g gel dan salap mengandungi 50 mg ibuprofen.
Kenapa perlu mengganti ibuprofen?
Alasan untuk ini mungkin berbeza sekali. Sesetengah orang tidak suka dengan harga ubat itu, sesetengahnya mahu menggunakan ubat yang lebih berkesan dan boleh dipercayai, dan sesetengahnya mungkin mempunyai reaksi buruk yang serius terhadap ibuprofen.
Sudah tentu, apabila menggantikan ubat dengan yang sama, lebih baik tidak mendengar nasihat rakan atau penasihat kasual di Internet, tetapi untuk mengetahui pendapat seorang pakar.
Apakah analog ibuprofen?
Analogi mana-mana ubat adalah dua jenis. Sesetengah ubat konsisten sepenuhnya antara satu sama lain dalam komposisi mereka, iaitu, mereka mempunyai bahan aktif yang sama. Jenis-jenis ubat ini dipanggil analog struktur atau sinonim. Satu lagi jenis analog mungkin mempunyai sebatian yang sedikit berbeza daripada ubat asal, bagaimanapun, kesan ubat-ubatan ini masih akan sama dengan yang asal.
Kebanyakan ubat-ubatan yang digunakan dalam perubatan selama sekurang-kurangnya beberapa dekad mempunyai beberapa pilihan di bawah pelbagai tanda dagangan, dan ibuprofen tidak terkecuali di sini. Walau bagaimanapun, tidak semua ubat ini mempunyai perkataan "ibuprofen" dalam nama mereka, yang boleh menjadikannya sangat sukar untuk mencari ubat yang tepat.
Dalam sesetengah kes, ubat dengan bahan aktif yang lain mungkin sesuai. Sebagai peraturan, ubat ini tergolong dalam kumpulan yang sama dengan ibuprofen - kepada kumpulan NSAID. Dalam keadaan lain, ibuprofen boleh menggantikan ubat analgesik atau antipiretik. Apabila memilih ubat-ubatan yang bukan analog struktur ibuprofen, penjagaan khas perlu diambil. Tidak semua daripada mereka boleh diberikan kepada anak-anak. Tidak semua daripada mereka juga boleh digunakan oleh wanita semasa mengandung. Nasihat doktor di sini tidak akan berlebihan.
Persiapan gabungan boleh dikaitkan dengan kumpulan yang berasingan. Mereka mengandungi, sebagai tambahan kepada ibuprofen, bahan lain yang meningkatkan atau menambah tindakannya. Pelbagai penggunaan ubat-ubatan ini lebih luas, dan kadang-kadang suplemen meningkatkan kesan ibuprofen. Sebagai contoh, kombinasi paracetamol dan ibuprofen telah menjadi meluas. Walau bagaimanapun, cara sedemikian juga mesti didekati dengan sedikit berhati-hati. Dalam kebanyakan kes, mereka boleh menggantikan ibuprofen, tetapi komponen tambahan mungkin mempunyai kontraindikasi sendiri, jadi sebelum anda membeli ubat seperti itu, anda harus teliti mempelajari arahannya.
Terdapat banyak analog dan dadah struktur dengan kesan yang sama dalam ibuprofen. Walau bagaimanapun, semasa memilih ubat pengganti, penting untuk mempertimbangkan bentuk dosanya. Lagipun, tidak semua pengeluar menghasilkan, sebagai contoh, bentuk ubat-ubatan kanak-kanak, dalam bentuk sirap atau penggantungan, serta ubat-ubatan dalam bentuk krim dan salap. Sesetengah pengeluar menghasilkan produk dalam bentuk tablet effervescent (larut), serta tablet tindakan yang berpanjangan (retard).
Analog struktur popular ibuprofen:
- Advil,
- Artrokam,
- Bofen
- Lama
- Ibunorm,
- Ibutard
- Ibufen,
- MIG 400,
- Maxicold,
- Seterusnya,
- Nurofen,
- Suprafen,
- Faspik.
Sebagai peraturan, mengubah ibuprofen ke tahap yang lebih murah tidak masuk akal, kerana ibuprofen biasanya dihasilkan oleh pengeluar domestik, dan harganya mampu untuk hampir semua orang. Perkara lain jika pesakit mempercayai lebih banyak ubat-ubatan import, sebagai contoh, ubat-ubatan di bawah jenama Nurofen, yang dihasilkan oleh sebuah syarikat yang pernah mengembangkan ibuprofen.
Apa bahan yang mungkin mempunyai sifat ibuprofen dan, jika perlu, menggantikannya? Jika kita bercakap mengenai sifat antipiretik dadah, maka pemimpin mutlak - paracetamol. Ia boleh digunakan dalam kualiti ini dan asid acetylsalicylic lama yang baik. Walau bagaimanapun, untuk rawatan kanak-kanak, ia tidak sesuai kerana kemungkinan komplikasi serius. Jika kita bercakap mengenai proses keradangan, lebih baik memberi perhatian kepada ubat-ubatan dengan indomethacin atau diclofenac. Apabila anestesia adalah ubat yang paling sesuai dengan ketorolak. Walau bagaimanapun, dalam kebanyakan kes, penggantian tidak akan setara. Hakikatnya ialah ibuprofen dianggap sebagai salah satu ubat yang paling selamat dan dicirikan oleh kejadian reaksi negatif yang rendah.
Harga untuk ubat-ubatan yang mengandungi Ibuprofen:
- Krim panjang 5% - dari 99 p.,
- Pil MIG 400 - dari 80 p.,
- Nurofen, penggantungan - dari 136 p.,
- Nurofen, tablet - dari 92 p.,
- Ibuprofen, penggantungan - dari 76 p.,
- Ibuprofen, tablet - dari 17 p.,
- Ibuprofen, gel 5% - dari 96 p.,
- Maxicold, penggantungan - dari 162 r.,
- Faspik, penggantungan - dari 134 p.,
- Seterusnya Uno, kapsul - dari 137 p.
Berikut adalah penerangan singkat tentang beberapa analog struktur dan dadah yang mempunyai kesan yang sama seperti ibuprofen.
Bentuk produk: 200 mg tablet.
Petunjuk: sakit kepala, sakit otot dan sakit gigi, migrain, sakit belakang dan sendi, neuralgia, ARH dan demam selesema
Kontraindikasi: intoleransi kepada NSAIDs, pendarahan, penyakit ulseratif saluran gastrousus, buah pinggang yang teruk, hati atau kegagalan jantung, umur sehingga 6 tahun, berat sehingga 20 kg, 3 trimester kehamilan
Permohonan: Bagi orang dewasa dan kanak-kanak - tablet 3-4 kali sehari. Dos harian maksimum untuk orang dewasa - 6 tablet, untuk kanak-kanak - 4 tablet. Jangan ambil pil selama lebih dari 3 hari tanpa preskripsi doktor.
Krim murah yang mempunyai kesan anti-keradangan dan analgesik. Mengandungi ibuprofen.
Petunjuk: arthritis, radiculitis, osteochondrosis dengan sindrom radikular, myalgia, trauma (tanpa menjejaskan integriti tisu lembut), kehelan, keseleo, sindrom artikular dengan reumatik dan gout.
Pembebasan borang: krim 5% dalam tabung sebanyak 20, 50 dan 100 g. 1 g krim mengandungi 50 mg ibuprofen.
Contraindications: dermatosis yang menangis, ekzema, lecet, luka yang dijangkiti, sehingga satu tahun.
Permohonan: krim hendaklah digunakan dengan jalur 5-10 cm di kawasan keradangan dan disapu secara menyeluruh ke dalam kulit. Ubat ini boleh digunakan 2-3 kali sehari. Kursus rawatan tanpa perundingan doktor tidak boleh melebihi 10 hari.
Ubat anti-keradangan dengan kesan ketara. Walau bagaimanapun, indomethacin lebih banyak ciri-ciri kesan sampingan yang berkaitan dengan saluran pencernaan, berbanding dengan NSAID lain.
Pembebasan borang: tablet 25 dan 50 mg, salap, lilin, gel.
Petunjuk: arthritis dan arthrosis, neuralgia, myalgia, sakit pada tulang belakang dan sendi, keradangan traumatik sendi dan tisu lembut.
Kontra: umur sehingga 14 tahun, 3 trimester kehamilan, penyakit ulseratif saluran gastrousus, bentuk buah pinggang teruk, hati dan kegagalan jantung, pendarahan.
Permohonan: Dewasa melantik 25 mg 3-4 kali sehari. Dos harian maksimum ialah 200 mg. Tempoh rawatan ditentukan oleh doktor.
Analgesik dan antipiretik, ubat yang mengurangkan kesakitan dan demam. Ia mempunyai kesan yang cepat, disyorkan untuk digunakan pada kanak-kanak.
Borang pelepasan: Tablet 500 mg.
Petunjuk: Sindrom nyeri lemah dan sederhana (sakit kepala, sakit gigi, neuralgia, myalgia, algomenorrhea, trauma), keadaan demam dengan jangkitan pernafasan akut dan selesema.
Kontra: penyalahgunaan alkohol, hipersensitiviti kepada ubat.
Permohonan: Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun 1 tablet 3-4 kali sehari. Tempoh rawatan adalah 5-7 hari. Dos harian maksimum adalah 4 g. Kanak-kanak berumur 6-12 tahun ditetapkan 250-500 mg, untuk kanak-kanak 3-6 tahun - 150-250 mg. Kekerapan penerimaan tetamu - 4 kali sehari.