Faedah dan Kematian Citramon

Sclerosis

Dadah perubatan "Citramon" adalah salah satu ubat sakit kepala yang paling terkenal. Ia termasuk komponen berikut: phenacetin, kafein, asid acetylsalicylic. Ubat ini sangat berkesan, dengan cepat melegakan kesakitan. Walau bagaimanapun, sebelum digunakan, anda perlu berunding dengan doktor. Terdapat kontra untuk ubat "Citramon". Penjagaan khusus harus diambil dalam penggunaan alat untuk orang tua yang rentan terhadap tekanan darah tinggi.

Citramon Kesan sampingan yang mungkin dari dadah

Kesan sampingan dari dadah "Citramon" biasanya berlaku dengan penggunaan yang berpanjangan. Komplikasi adalah mungkin dengan saluran gastrousus. Asid Acetylsalicylic yang terkandung dalam alat perubatan menyumbang kepada kemusnahan membran mukus organ. Ini boleh menyebabkan sakit perut, loya, pedih ulu hati. Dalam kes yang teruk, pendarahan gastrik. Di samping itu, terdapat kesan toksik pada sel-sel hati.

Akibat penggunaan ubat-ubatan "Citramon" ubat yang berpanjangan diperhatikan dari sisi pembekuan darah. Sintesis platelet menurun, yang menyumbang kepada pencairannya. Walaupun, di sini kita dapat melihat faktor positif: proses peredaran darah dalam kapal kecil bertambah baik, pengayaan mereka dengan oksigen berlaku.

Kesan sampingan "Citramone" dapat nyata dalam bentuk reaksi kulit alergi, angioedema, lesi membran mukus. Dalam kes sedemikian, penggunaan ubat dibatalkan. Reaksi negatif tubuh manusia, paling kerap, berlaku pada komponen "Citramone" - aspirin.

Ginjal juga boleh didedahkan kepada kesan negatif dadah, sehingga nekrosis (kematian) sel-sel. Sebarang gangguan fungsi badan tidak termasuk penggunaan "Citramon" dadah. Kontraindikasi memerlukan analisis yang teliti terhadap tujuannya.

Semasa kehamilan, lebih baik tidak mengambil dadah sama sekali, untuk mengelakkan kecacatan janin. Semasa menyusu, kesan sampingan juga boleh merebak ke bayi.

Kadang-kadang ada pening, sakit kepala, penglihatan kabur, pendengaran ketika mengambil dadah "Citramon". Kontraindikasi menunjukkan bahawa alat itu harus digunakan dengan berhati-hati, setelah menerima perundingan dengan doktor spesialis.

Oleh kerana kesan negatif komponen - phenacetin, komposisi ubat telah berubah. Paracetamol ditambah bukan bahan berbahaya. Ia mempunyai kesan yang lebih lembut pada buah pinggang dan hati, dan ia mempunyai kesan antipiretik.

Petunjuk untuk digunakan

"Citramon" ditetapkan sebagai anestetik untuk sakit kepala, serangan migrain yang teruk, sakit gigi dan haid, sakit pada sendi dan otot. Juga, alat ini ditunjukkan pada suhu badan yang tinggi kerana berlakunya jangkitan selsema. Petunjuk untuk digunakan adalah penyakit reumatik. "Citramon" bertindak dalam peranan agen anti-radang ringan.

Citramon dan alkohol

Semasa tempoh penggunaan ubat itu hendaklah mengelakkan alkohol. Ini disebabkan oleh pengaruh ubat meningkatkan kesan toksik alkohol pada tubuh manusia. Terdapat kerosakan mukosa gastrik dengan semua akibat negatif (hakisan, ulser, kanser).

Citramon Contraindications

Kontraindikasi terhadap ubat adalah seperti berikut: 1) Ulser gastrik dan duodenal; 2) Perdarahan (gastrousus); 3) Gangguan fungsi ginjal dan hati normal; 4) pembekuan darah yang lemah; 5) glaukoma; 6) Umur sehingga 15 tahun; 7) Kehamilan, penyusuan susu ibu; 8) Persediaan, tempoh pra operasi.

Jangan ambil ubat tanpa cadangan doktor selama lebih dari tiga hari. "Citramon" dapat meningkatkan kesan ubat-ubatan lain. Oleh itu, nasihat pakar diperlukan. Walaupun kecekapannya yang tinggi, penggunaan Citramone yang tidak terkawal dapat menyebabkan akibat yang serius. Dos yang betul dan nasihat doktor yang hadir akan membantu mengelakkan kesan negatif dadah, dan kesihatan tidak hanya akan terus, tetapi juga bertambah baik.

Narkoba Citramon berada di hampir setiap dada ubat rumah. Dan jika alat tersebut belum tersedia, sudah tiba masanya untuk memikirkan keperluan untuk pemerolehannya. Lagipun, ia adalah ubat estetik yang berpatutan yang membantu melegakan sakit kepala, menormalkan tekanan darah.

Apakah dalam komposisi?

Hari ini, hampir semua syarikat farmaseutikal menghasilkan citramon. Anda boleh memilih mana-mana, kerana komposisi Citramon dalam mana-mana akan sama. Benar, versi moden berbeza daripada Citramone yang dihasilkan dalam masa USSR. Phenacetin sebelum ini telah ditambah kepada ubat. Tetapi sekarang bahan ini dianggap toksik, jadi ia dikecualikan daripada komposisi ubat-ubatan.

Dadah moden terdiri daripada:

  1. Asid Acetylsalicylic adalah agen anti-radang nonsteroid yang sangat baik.
  2. Paracetamol - jumlahnya dalam komposisi citramona mungkin berbeza-beza bergantung kepada pengilang.
  3. Sebilangan kecil kafein, yang mempunyai kesan merangsang sistem saraf manusia.

Ini adalah bahan utama dalam komposisi dadah. Tetapi selain itu, beberapa bahan tambahan sering digunakan, termasuk talc, koko, asid sitrik, asid askorbik, kanji dan lain-lain. Bahan-bahan ini tidak mempunyai pengaruh khusus terhadap tindakan dadah, kerana sifat analgesik memberikan kesan kumulatif pada tubuh komponen utama.

Pil tindakan

Tidak mustahil untuk menjawab dengan tegas dari apa yang tsitramon. Ia diambil untuk pelbagai sebab. Pada dasarnya, kesan-kesan berikut pada tubuh boleh dicatat:

  1. Kesan anestetik - dipanggil dahulu. Paling penting, kesan ini menampakkan diri dalam sensasi nyeri yang agak sengit.
  2. Kesan anti-radang - kerana peningkatan peredaran mikro dalam tisu-tisu proses pembekuan darah yang meradang, dihalang, suhu badan normal.
  3. Ia meningkatkan aktiviti, meningkatkan kesejahteraan dengan melegakan sensasi keletihan, mengantuk.

Berdasarkan ciri-ciri kesan tablet pada badan, kita boleh perhatikan masalah berikut, di mana pesakit bertukar bantuan kepada ubat ini:

    • sakit kepala yang disebabkan oleh sebab yang berbeza;
    • sakit gigi;
    • suhu badan meningkat;
    • tekanan dikurangkan;
    • sindrom mabuk;
    • neuralgia

Kaedah pentadbiran dan kontraindikasi

Citramon digunakan satu tablet tiga kali sehari. Skim ini digunakan jika perlu untuk menurunkan suhu, meningkatkan kesihatan, meningkatkan tekanan darah, melegakan keletihan.

Untuk sakit kepala atau sakit pergigian, dos tunggal satu atau dua tablet dadah cukup. Dalam kebanyakan keadaan, rasa sakit itu berlanjutan setengah jam selepas mengambil pil.

Walaupun tanpa mengira hakikat bahawa Citramon dianggap salah satu cara yang paling mudah, selamat untuk melegakan kesakitan, terdapat kontraindikasi tertentu untuk kegunaannya:

  • gastritis, ulser;
  • diatesis;
  • hemofilia;
  • kegagalan buah pinggang;
  • hipertensi yang teruk;
  • kegagalan hati;
  • aterosklerosis vaskular;
  • kepekaan terhadap komponen dadah.

Jangan melantik sehingga 15 tahun, kerana terdapat risiko manifestasi pada anak-anak sindrom Ray semasa mengambil tsitramona. Sindrom Ray adalah keadaan patologi di mana otak dan hati terjejas. Dengan sindrom Ray, terdapat peratusan kematian yang tinggi. Ia juga tidak dinasihatkan untuk mengambilnya tidak lama sebelum operasi - tsitramon mencairkan darah, yang dengan ketara meningkatkan pendarahan.

Citramon tidak boleh menjadi wanita hamil semasa menyusu. Hakikatnya ialah asid acetylsalicylic dapat menyebabkan perkembangan keabnormalan doktor, jadi jika anda mengambilnya, maka ia hanya di bawah pengawasan seorang dokter, yang harus terlebih dahulu menilai kemudaratan dan manfaat mengambil obat itu, bergantung pada kondisi wanita hamil.

Kesan sampingan

Menurut kajian perubatan jangka panjang mengenai ubat ini, pakar mendapati bahawa, secara umum, pesakit dapat diterima dengan baik dengan tsitramona. Tetapi ada kemungkinan kesan sampingan.

  1. Pembentukan ulser pada dinding perut dan usus, yang mungkin menyebabkan pendarahan ulseratif. Kesan sampingan sedemikian berkemungkinan disebabkan oleh kehadiran asid acetylsalicylic dalam komposisi citramon.
  2. Pening.
  3. Kejutan anaphylactic.
  4. Mual dan muntah dengan penggunaan ubat yang berpanjangan.
  5. Urtikaria atau sejenis ruam kulit yang disertai dengan gatal-gatal.
  6. Tinnitus dan penglihatan visual sementara.
  7. Masalah buah pinggang.
  8. Menguatkan sakit kepala dengan kemasukan berterusan.

Tetapi secara umum, Citramon adalah salah satu ubat penahan sakit yang paling popular yang dijual di kaunter tanpa preskripsi. Jangan lupa bahawa mengambil pil dengan alkohol adalah dilarang sama sekali! Alkohol meningkatkan kesan toksik ubat di hati.

Gabungan tsitramon yang tidak diingini dengan kafein, seperti dalam hal ini terdapat kemungkinan rangsangan sistem saraf. Ini biasanya ditunjukkan dalam bentuk peningkatan kerengsaan, kegelisahan, kesakitan yang tidak menyenangkan di dada.

Narkoba Citramon telah dikenali selama beberapa dekad sebagai anestetik sejagat. Sebelum ini, bahan aktifnya ialah: phenacetin, aspirin, kafein. Hari ini, versi tradisional tidak tersedia, dan komposisi dadah telah berubah sedikit - bukannya phenacetin, paracetamol ditambah kepadanya.

Citramon adalah yang paling berkesan untuk sakit kepala, tetapi disebabkan oleh peningkatan ubat, ia juga disyorkan untuk melegakan proses keradangan dalam otot, sendi dan tulang, dari algomenorrhea, dan sindrom febrile.

Adakah citramon membantu dengan sakit kepala?

Ubat farmakologi yang digambarkan mampu menghentikan sakit, tetapi hanya ringan dan sederhana. Benci sengit yang berdenyut, menghalang, menusuk dan kesakitan lain Citramon tidak akan dapat menghapuskan.

Suatu analgesik kadang-kadang ditetapkan untuk merawat migrain. Perlu diingat bahawa dalam hal ini, Citramon hanya membantu pada awal perkembangan kesakitan atau pada tanda-tanda awal aura. Serangan migrain akut tidak menghentikan pil ini.

Bagaimanakah citramon berfungsi untuk sakit kepala?

Asas ubat yang dibentangkan adalah 3 bahan aktif:

  1. Aspirin atau acetylsalicylic acid. Kompaun itu menghasilkan kesan antipiretik, serta melegakan kesakitan yang disebabkan oleh proses keradangan. Selain itu, aspirin meningkatkan peredaran mikro darah dan menghalang pembentukan bekuan darah di dalam kapal.
  2. Paracetamol. Ramuan langsung memberi kesan kepada pusat thermoregulation badan di hypothalamus, mengurangkan pengeluaran prostaglandin. Oleh itu, kesan analgesik dan antipiretik yang jelas dapat dicapai.
  3. Kafein. Dalam dos yang kecil, komponen ini menormalkan aliran darah dan meningkatkan nada kapal serebrum, dengan itu meningkatkan kesan menggunakan 2 sebatian yang diterangkan di atas.

Kesan citramone pada sakit kepala adalah disebabkan gabungan bahan-bahan diperiksa. Mengambil pil membolehkan anda untuk menangkap proses keradangan, sindrom kesakitan, meningkatkan bekalan darah ke tisu otak dan bekalan oksigen kepada mereka, mengurangkan kelikatan darah dan menghitung platelet, dan meningkatkan kecekapan, aktiviti mental dan fizikal.

Bolehkah anda minum citramon dengan sakit kepala dan tekanan darah tinggi?

Memandangkan kandungan kafein dalam ubat yang dibentangkan, pesakit dengan hipertensi arteri takut untuk mengambilnya kerana risiko peningkatan tekanan yang lebih tinggi. Walau bagaimanapun, kepekatan komponen ini sangat rendah (30 mg), yang tidak membenarkan ia memberi kesan merangsang sistem saraf pusat. Oleh itu, Citramon dibenarkan menggunakan pesakit hipertensi pada masa peningkatan tekanan darah.

Satu-satunya pengecualian ialah hipertensi portal. Dengan diagnosis ini, ubat anestetik gabungan dikontraindikasikan.

Adakah citramon berbahaya dengan sakit kepala yang kerap?

Seperti mana-mana analgesik lain, Citramon tidak diingini untuk mengambil masa yang lama atau menyalahgunakannya. Jika tidak, beberapa kesan sampingan yang negatif, sering tidak dapat dipulihkan, sering berlaku. Di antara mereka, yang paling biasa adalah patologi berikut:

  • hypocoagulation;
  • sakit kepala kronik;
  • tinnitus malar;
  • pendarahan hidung;
  • kecacatan penglihatan;
  • kerosakan buah pinggang;
  • asidosis metabolik;
  • pening kerap dan teruk;
  • gusi berdarah;
  • nekrosis papillary;
  • hyperpyrexia;
  • pengurangan dalam pengagregatan dan fungsi platelet;
  • purpura dan sindrom hemorrhagic lain;
  • gangguan fungsi hati;
  • muntah biasa;
  • pekak;
  • gangguan jiwa dan sistem saraf pusat;
  • Sindrom Reye.

Ini benar-benar buruk.

Pertama, pengambilan asid acetylsalicylic berterusan boleh menyebabkan gastritis dan ulser. Dan tidak kira sama ada anda minum ubat pada perut kosong atau tidak, semuanya ditentukan oleh mekanisme tindakannya.

Kedua, paracetamol menjejaskan hati. Dengan kemasukan tidak teratur, ia tidak dapat dilihat dengan jelas. Tetapi jika anda minum selama berbulan-bulan atau, Allah melarang, ambil paracetamol dengan alkohol, "hasil" akan segera ketara.

Ketiga, kafein bertindak di jantung dan saluran darah, meningkatkan tekanan. Orang biasa tidak akan melihat impaknya, tetapi jika dia menderita tekanan darah tinggi, maka dengan beberapa ubat-ubatan dia akan mengalahkan tekanan, dan dengan kafein ia akan meningkat. Dan lompatan tersebut mempunyai kesan negatif ke atas kapal.

Dan jika anda menganggap bahawa citramon mengandungi ketiga-tiga komponen ini, maka apa yang saya boleh katakan, terus meminum citramon - penuh dengan akibatnya.

Apa yang membantu tablet Citramon P - arahan untuk penggunaan dan petunjuk, komposisi dan analog

Dalam setiap kit pertolongan pertama terdapat ubat sejagat yang melegakan keletihan, menyembuhkan sakit kepala atau sakit gigi, mempunyai kesan anti-radang dan antipiretik - tablet Citramon P. dengan kesan sampingan.

Apakah Citramon P

Ini adalah gabungan luas spektrum bukan hormon analgesik. Ubat ini mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-radang. Tablet disarankan oleh doktor untuk menghapuskan pelbagai sindrom kesakitan, apabila gejala pertama selesema muncul atau ketika selesema sakit. Dadah gabungan meningkatkan tekanan dalam hipotensif, berkesan menghapuskan sakit gigi, membantu dengan suhu badan yang tinggi.

Komposisi

Citramon awal dibuat berasaskan beberapa bahan aktif sekaligus: asid acetylsalicylic, phenacetin, koko, kafein dan asid sitrik. Walau bagaimanapun, selepas larangan antarabangsa rasmi mengenai phenacetin, resipi klasik agak diubahsuai. Sekarang ia mengandungi asid acetylsalicylic, kafein dan paracetamol. Komponen tambahan Citramone P: kanji kentang, asid sitrik, talc, kalsium stearat. Dos bahan aktif dalam satu tablet dibentangkan dalam jadual:

Borang pelepasan

Tablet kandungan heterogen dengan patch kecil, biasanya berwarna coklat atau coklat muda. Nombor dan bentuk pembungkusan bergantung kepada pengilang, contohnya:

  • Citramon, yang dihasilkan oleh Anzhero-Sudzhensk HFZ, dihasilkan dalam kotak karton, dengan lepuh 20 pcs.
  • Tablet dari syarikat farmaseutikal Tatkhimpharmpreparaty dijual dalam pembungkusan kertas sebanyak 6 buah.
  • Dadah pharmstandard melepaskan Citramon dalam lepuh aluminium 10 pcs.

Farmakodinamik dan farmakokinetik

Tindakan tsitramon disebabkan oleh kesan pada badan bahan aktif:

  • Acetylsalicylic acid mempunyai kesan antipiretik, mempunyai ciri anti-radang, mengurangkan sindrom kesakitan, mengurangkan peredaran mikro di tapak keradangan dan mengurangkan agregasi platelet.
  • Paracetamol mempunyai antipiretik, sifat analgesik.
  • Kafein menjejaskan kegembiraan refleks kord rahim, pusat pernafasan, melancarkan saluran darah. Kafein meningkatkan kesan komponen sebelumnya, menjejaskan pusat pengujaan otak, meningkatkan nada.

Setelah mengambil ubat, bahan aktif diserap ke dalam aliran darah melalui saluran gastrointestinal. Di bawah pengaruh enzim hati, mereka memecah metabolit. Kira-kira 5% daripada metabolit paracetamol, 10% kafein dan salicylates 60% diekskresi tidak berubah dengan air kencing. Bahan aktif mudah diserap ke dalam tisu periferal dan cecair badan. Kepekatan plasma maksimum dicapai dalam masa sejam selepas mengambil pil.

Citramon - tanda untuk digunakan

Ubat ini sering digunakan untuk kesakitan pada otot selepas melakukan senaman fizikal berat, untuk menghapuskan kemurungan, dengan tekanan darah rendah. Selalunya mereka minum citramon pada suhu dan manifestasi lain penyakit virus berjangkit. Menurut abstrak, adalah dinasihatkan untuk menggunakan tablet:

  • dalam kes sindrom kesakitan intensiti sederhana dan rendah - sakit kepala atau sakit gigi, migrain, myalgia, neuralgia, algomenorrhea;
  • dengan sindrom febrile - jangkitan pernafasan akut, jangkitan virus pernafasan akut, selesema, sejuk.

Citramon II - arahan untuk digunakan

Tablet mesti diambil secara lisan, dimasak dengan jumlah cecair yang mencukupi selepas makan. Dadah diambil 2-4 kali sehari, satu tablet. Jeda antara dos perlu sekurang-kurangnya empat jam, dan dos purata tidak boleh melebihi 3-4 tablet sehari. Citramon untuk sakit kepala yang teruk boleh diambil dengan serta-merta dalam dua dos. Had maksimum maksima tablet dalam kes ini tidak melebihi 8 keping. Sebagai febrifuge, anda boleh mengambil ubat sehingga 3 hari, sebagai analgesik - tidak melebihi 5 hari.

Arahan khas

Dengan penggunaan dadah jangka panjang, pesakit mesti menjalani ujian darah secara teratur untuk perkiraan platelet, analisis najis untuk pendarahan tersembunyi, memeriksa keadaan hati dan memantau tekanan darah. Perlu diingat bahawa kafein adalah sebahagian daripada ubat, jadi mengambil ubat yang serupa dengan penyertaannya boleh menyebabkan berlebihan.

Tablet boleh menjejaskan keputusan kawalan doping pada atlet dan merumitkan diagnosis dengan adanya sindrom perut akut. Penggunaan ubat-ubatan berdasarkan asid acetylsalicylic dilarang sebelum pembedahan atau pembedahan pergigian, disebabkan peningkatan risiko pendarahan. Citramon menjejaskan kelajuan pemikiran, jadi untuk tempoh rawatan, ia bernilai menolak untuk mengawal kenderaan dan melakukan kerja berbahaya.

Semasa mengandung

Penggunaan dadah pada trimester pertama kehamilan membawa kepada pemisahan lelangit atas kanak-kanak, dan pada trimester ketiga untuk perencatan buruh dan hiperplasia kapal paru-paru peredaran kecil janin. Citramon masuk ke dalam susu ibu. Penggunaannya semasa penyusuan dapat menimbulkan disfungsi platelet pada anak dan terjadinya pendarahan.

Pada zaman kanak-kanak

Menurut arahan, ubat itu boleh digunakan dari usia 15 tahun. Dalam kanak-kanak kecil, tablet boleh mencetuskan sindrom Ray, menyebabkan kerosakan serius kepada sistem saraf pusat dan fungsi hati yang merosakkan, menindas sintesis platelet dan menyebabkan diatetik hemorrhagic. Di samping itu, ASA memberi kesan buruk kepada mukosa gastrik kanak-kanak.

Apabila pelanggaran buah pinggang dan hati

Pesakit tua dan pesakit yang mengalami masalah buah pinggang dan / atau hati, orang yang mempunyai hiperbilirubinemia jinak perlu berhati-hati ketika mengambil ubat tersebut. Penggunaan tablet paracetamol yang berpanjangan boleh membawa kepada kegagalan buah pinggang yang tidak dapat dipulihkan dan menyebabkan nefropati narkoba.

Interaksi dadah

Tablet Citramone perlu dikombinasikan dengan betul dengan ubat-ubatan lain, sebaliknya komplikasi dan situasi yang tidak dijangka mungkin timbul. Sebagai contoh:

  • dadah meningkatkan tindakan heparin, reserpine, hormon steroid, antikoagulan tidak langsung dan agen hipoglikemik;
  • penggunaan serentak pil dengan methotrexate atau ubat anti-radang nonsteroid lain meningkatkan risiko kesan sampingan;
  • apabila berinteraksi dengan furosemide, ubat untuk gout, tablet antihipertensi mengurangkan keberkesanannya;
  • rifampicin, barbiturates, ejen terhadap epilepsi dan salicylamide menimbulkan pembebasan metabolit paracetamol toksik, yang memberi kesan negatif kepada hati;
  • apabila digunakan secara serentak dengan metoclopramide, masa penyerapan paracetamol dikurangkan;
  • Citramon dapat meningkatkan kesan antikoagulan;
  • mengambil paracetamol dan etanol meningkatkan risiko kesan hepatotoxic.

Kesan sampingan

Sebagai peraturan, apabila mengambil Citramone mengikut arahan atau cadangan doktor, tindak balas negatif badan tidak berlaku, jarang muncul:

  • anoreksia;
  • luka erosif dan ulseratif;
  • mual;
  • bronkospasme;
  • reaksi alergi;
  • gastralgia;
  • necrolysis epidermis;
  • epithyme eksudatif;
  • pening;
  • pendarahan gastrousus;
  • peningkatan tekanan dan takikardia;
  • tinnitus.

Berlebihan

Apabila menggunakan pil tidak sistematik, gejala berikut mungkin berlaku:

  • Minum mabuk - muntah, mual, tinnitus, pening, sakit perut.
  • Keracunan teruk - mengantuk, runtuh, sawan, perencatan reaksi, pendarahan, koma, anuria, kesukaran bernafas, asidosis pernafasan. Dengan menggunakan dadah selanjutnya, kerosakan tidak dapat dipulihkan kepada hati dan disfungsi buah pinggang mungkin muncul.

Contraindications

Ubat tidak ditetapkan kepada kanak-kanak di bawah umur 15 tahun dan wanita hamil. Di samping itu, citramon adalah kontraindikasi:

  • dengan hipersensitiviti kepada ubat;
  • glaukoma;
  • hemofilia;
  • dengan lesi gastrousus;
  • kehadiran pendarahan;
  • asma bronkial;
  • penyakit hati;
  • tekanan darah tinggi;
  • hipoprotrombinemia;
  • peningkatan keceriaan;
  • gangguan tidur;
  • avitaminosis;
  • sebelum pembedahan.

Syarat jualan dan simpanan

Ubat ini dikeluarkan dari farmasi tanpa preskripsi oleh doktor. Simpan Citramon di tempat yang kering pada suhu tidak melebihi 25 darjah. Hayat rak dadah - 2 tahun.

Analog

Sinonim dadah dengan komposisi bahan aktif yang sama adalah:

  • Aquacitramon;
  • Migrenol Extra;
  • Exedrine;
  • Kofitsil ditambah;
  • Citrapar;
  • Citramon-Darnitsa;
  • Askofen P;
  • Citrapack;
  • Acepar;
  • Tomapirin P;
  • Askofen ditambah;
  • Aldon;
  • Askofen ANVI;
  • Algomin;
  • Neuranidal;
  • Iralgezik.

Harga citramon II

Anda boleh membeli ubat di mana-mana farmasi di negara ini dengan harga yang berpatutan, atau anda boleh memesan penghantaran ubat ke rumah anda melalui kedai dalam talian. Kos anggaran tablet ditunjukkan dalam jadual di bawah:

Petua 1: Bagaimana citramon berfungsi pada badan

Citramon adalah ubat penahan sakit yang popular yang boleh digunakan oleh orang tanpa kawalan, tanpa memikirkan bagaimana ia menjejaskan badan. Terdapat juga mitos bahawa ubat ini membantu menghilangkan mabuk. Pengetahuan mengenai komposisi ubat ini akan membantu memahami makna tindakannya.

Ia tidak boleh dikatakan bahawa citramona mempunyai begitu banyak kontraindikasi. Walau bagaimanapun, ada yang agak serius: ia tidak boleh diambil semasa kehamilan; selepas bersalin, jika wanita sedang menyusu; sebelum operasi; dengan gout dan hati sakit.

Kebanyakan ubat yang dipasarkan seperti Citramon, Aquacitramon dan Citramon-P hanya mengandungi aspirin (asid acetylsalicylic), kafein dan paracetamol. Sebagai sebahagian daripada citramon moden, phenacetin tidak lagi wujud, kerana ia dikenali sebagai bahan toksik.

Ubat ini sangat berguna untuk sakit kepala pelbagai asal, dan juga sedikit mengurangkan sakit gigi dan sakit otot. Ia juga digunakan sebagai agen antipiretik dan anti-radang. Komposisi bahan dalam citramona dipilih supaya mereka meningkatkan dan melengkapi tindakan masing-masing, oleh sebab itu kesan pengambilan ubat itu agak cepat:
- aspirin melegakan keradangan, mengurangkan suhu badan dan mengurangkan kesakitan pada tisu badan;
- kafein mempunyai kesan merangsang dan meningkatkan peredaran umum;
- Paracetamol meneutralkan bahan sakit kepala.

Berkenaan dengan menerima tsitramona dengan mabuk, itu hanya sebuah mitos. Penyebab utama mabuk adalah pelanggaran keseimbangan garam air, yang mana ubat tidak dapat ditentukan. Tidak syak lagi mempunyai kesan jangka pendek, tetapi ia boleh membahayakan jika ia besar, kerana paracetamol akan menimbulkan ketegangan berat di hati, dan bersama-sama dengan produk penguraian ia boleh menyebabkan peningkatan dalam sindrom hangover. Di samping itu, kafein akan meningkatkan permintaan oksigen tisu, boleh meningkatkan rasa mual dan juga menyebabkan muntah. Aspirin boleh merosakkan saluran pencernaan.

Seperti yang anda dapat lihat, perlu juga mengkaji ubat-ubatan yang diketahui supaya tidak membahayakan tubuh anda secara tidak sengaja.

Petua 2: Bagaimana citramon

Tindakan farmakologi "Citramone"

Tindakan farmakologi "Citramone" ditentukan oleh pengaruh setiap bahan aktif dalam komposisinya. Acetylsalicylic acid mempunyai kesan antipiretik dan anti-radang, melegakan gejala sakit akibat keradangan, meningkatkan peredaran darah di tapak proses keradangan. Kafein mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat dan psikomotor pusat, ia meluaskan saluran darah, mengurangkan rasa keletihan, mengantuk, mempunyai kesan analgesik yang sedikit, merangsang aktiviti fizikal dan mental. Paracetamol mempunyai kesan anti-radang antipiretik, analgesik dan sederhana.

"Citramon" melegakan kesakitan sindrom kesakitan yang sederhana. Ia membantu dengan sakit kepala, sakit gigi, sakit otot, sendi, neuralgia, demam dan haid yang menyakitkan. Ubat harus minum satu tablet tiga kali sehari. Dalam sesetengah kes, untuk menghapuskan kesakitan, sudah cukup untuk minum satu pil dadah.

Kontraindikasi, kesan sampingan "Citramone"

"Citramon" dikontraindikasikan dalam kes peningkatan kepekaan individu, hemofilia, tekanan tinggi yang berterusan, gastritis erosif dan ulser peptik, diatesis hemorrhagic, kegagalan hati atau ginjal, dengan aterosklerosis yang teruk dari saluran cerebral dan penyakit jantung koronari. Jangan berikan ubat kepada kanak-kanak di bawah umur 15 tahun. Ubat ini dikontraindikasikan sebagai persediaan untuk pembedahan, kerana ia meningkatkan pendarahan. Apabila anda mengambil ubat bersama dengan Methotrexate dan ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain, risiko kesan sampingan meningkat secara mendadak.

Secara umum, anda tidak boleh minum "Citramon" pada trimester pertama dan ketiga, kerana asid asetilsalicylic dapat mengakibatkan keabnormalan kongenital janin. Dalam trimester kedua, ubat ini hanya diambil pada preskripsi. Apabila sakit kepala harus diukur tekanan darah, jika ia dinaikkan, "Citramon" adalah kontraindikasi, kerana ia menyumbang kepada peningkatan yang lebih besar. Untuk mengurangkan tekanan yang anda perlukan dengan bantuan ubat lain.

Menurut ulasan, "Citramon" boleh menyebabkan kesan sampingan berikut: loya, muntah, sakit perut, gangguan penglihatan, penampilan tinnitus. Dengan penggunaan ubat yang berpanjangan dapat menyebabkan gastritis erosif, perkembangan gangguan hati, gangguan pendarahan, sakit kepala, pening, gangguan fungsi buah pinggang. "Citramon" juga boleh menyebabkan pelbagai tindak balas alahan: ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, kejutan anaphylactic, nekrolisis toksik epidermis (penyakit teruk dan akut dengan kerosakan pada kulit dan membran mukus).

Rawatan Jantung

direktori dalam talian

Bagaimanakah citramon di atas badan?

Tindakan farmakologi "Citramone"

Tindakan farmakologi "Citramone" ditentukan oleh pengaruh setiap bahan aktif dalam komposisinya. Acetylsalicylic acid mempunyai kesan antipiretik dan anti-radang, melegakan gejala sakit akibat keradangan, meningkatkan peredaran darah di tapak proses keradangan. Kafein mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat dan psikomotor pusat, ia meluaskan saluran darah, mengurangkan rasa keletihan, mengantuk, mempunyai kesan analgesik yang sedikit, merangsang aktiviti fizikal dan mental. Paracetamol mempunyai kesan anti-radang antipiretik, analgesik dan sederhana.

"Citramon" melegakan kesakitan sindrom kesakitan yang sederhana. Ia membantu dengan sakit kepala, sakit gigi, sakit otot, sendi, neuralgia, demam dan haid yang menyakitkan. Ubat harus minum satu tablet tiga kali sehari.

Kontraindikasi, kesan sampingan "Citramone"

"Citramon" dikontraindikasikan dalam kes peningkatan kepekaan individu, hemofilia, tekanan tinggi yang berterusan, gastritis erosif dan ulser peptik, diatesis hemorrhagic, kegagalan hati atau ginjal, dengan aterosklerosis yang teruk dari saluran cerebral dan penyakit jantung koronari. Jangan berikan ubat kepada kanak-kanak di bawah umur 15 tahun. Ubat ini dikontraindikasikan sebagai persediaan untuk pembedahan, kerana ia meningkatkan pendarahan.

Secara umum, anda tidak boleh minum "Citramon" pada trimester pertama dan ketiga, kerana asid asetilsalicylic dapat mengakibatkan keabnormalan kongenital janin. Dalam trimester kedua, ubat ini hanya diambil pada preskripsi. Apabila sakit kepala harus diukur tekanan darah, jika ia dinaikkan, "Citramon" adalah kontraindikasi, kerana ia menyumbang kepada peningkatan yang lebih besar. Untuk mengurangkan tekanan yang anda perlukan dengan bantuan ubat lain.

Menurut ulasan, "Citramon" boleh menyebabkan kesan sampingan berikut: loya, muntah, sakit perut, gangguan penglihatan, penampilan tinnitus. Dengan penggunaan ubat yang berpanjangan dapat menyebabkan gastritis erosif, perkembangan gangguan hati, gangguan pendarahan, sakit kepala, pening, gangguan fungsi buah pinggang. "Citramon" juga boleh menyebabkan pelbagai tindak balas alahan: ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, kejutan anaphylactic, nekrolisis toksik epidermis (penyakit teruk dan akut dengan kerosakan pada kulit dan membran mukus).

Citramon dianggap sebagai salah satu ubat yang paling popular yang telah datang kepada kami sejak masa USSR. Pada masa itu, komposisinya sedikit berbeza, tetapi terima kasih kepada tindakan pantas dan keberkesanan ubat itu tidak kurang dikenali. Oleh kerana kosnya yang rendah, ia mudah didapati di hampir setiap kabinet ubat. Lagipun, untuk minum dari kepala pil citramon adalah perkara biasa.

Sedikit mengenai dadah

Citramon - apa yang membantu? Ia adalah agen bukan hormon yang melegakan keradangan, sakit, dan menurunkan suhu. Perumusan awal ubat berubah kerana larangan phenacetin.

Dengan itu, migrain, sakit gigi dan lain-lain sensasi yang menyakitkan dari pelbagai genesis dapat dibuang dengan mudah.

Komposisi dadah

Pada masa ini, ubat ini dibuat oleh syarikat farmaseutikal yang berbeza, jadi komposisi citramon berbeza sedikit, tetapi komponen utama tetap sama.

  • Acetylsalicylic acid. Komponen ini melegakan demam dan keradangan, membiak, meningkatkan aliran darah dalam fokus keradangan.
  • Paracetamol melegakan kesakitan, menjejaskan termoregulasi kawasan yang terjejas, melegakan haba. Kesan anti-radang hampir tidak mempunyai kesan.
  • Kafein. Terima kasih kepada komponen citramona ini, rasa mengantuk dikeluarkan, kesan merangsang pada refleks kord rahim berlaku, dan kapal diluaskan.

Bentuk citramona yang dihasilkan berbeza dalam kepekatan dan perkadaran bahan aktif, tetapi mekanisme tindakan pada tubuh adalah sama.

Tindakan ke atas badan

Seperti mana-mana ubat, citramon bukan sahaja bermanfaat tetapi juga berbahaya kepada tubuh pesakit. Mengenai topik citramona bahaya banyak pendapat yang kontroversial. Mari kita cuba memahaminya.

Mengembangkan atau menyempitkan pembuluh darah?

Kafein bertindak selektif pada saluran darah di dalam badan. Ia meleburkan kapal korset otot rangka, saluran buah pinggang dan otot jantung. Dan pada kapal-kapal organ-organ dalaman dan otak yang lain, ia bertindak secara asasnya bertentangan, menyempitkannya.

Kesan seperti ke atas kapal otak boleh meletakkan pesakit pada risiko, kerana rawatan panjang dengan citramona dapat menyebabkan strok.

Bagaimanakah tekanan darah mempengaruhi?

Citramon menjejaskan tekanan darah pesakit.

  1. Sekiranya seseorang mempunyai penunjuk tekanan normal, maka ubat tidak akan mempunyai kesan khas, dan kafein yang terkandung di dalamnya hanya akan mengembangkan saluran darah.
  2. Dengan sedikit peningkatan dalam parameter tekanan, ubat tidak akan mempunyai kesan khas, dan kafein dalam komposisinya boleh membuat kapal lebih luas dan sempit.
  3. Citramon pada tekanan tinggi dan sangat tinggi adalah berbahaya untuk mengambil, kerana ia boleh menyebabkan strok. Seperti penyempitan kapal pada tekanan tinggi boleh mengakibatkan pecah kapal otak. Mengambil perhatian bahawa aspirin adalah sebahagian daripada citramon, darah mengalir dengan buruk. Ini akan membuat strok lebih teruk lagi.
  4. Ada kemungkinan untuk mengambil tsitramon, jika seseorang menderita sakit kepala dan tekanan tunggal meningkat, tetapi satu kali. Pada masa yang sama, pesakit tidak sepatutnya mengalami kerongkong hipertensi dan tekanan yang sentiasa meningkat.

Tonton video mengenai topik ini.

Borang pelepasan dadah

Syarikat farmaseutikal menghasilkan dadah di bawah jenama "tsitramon" dengan komposisi yang sedikit diubah suai.

Citramon P

Bentuk ubat ini menjejaskan penurunan demam pesakit. Dengan komposisi ini, kafein meningkatkan keberkesanan asetilsalicylic acid dan paracetamol. Ubat ini tidak disyorkan untuk kanak-kanak di bawah umur 15 tahun. Dos untuk pesakit dewasa: 1-2 tablet dua hingga tiga kali sehari.

Sekiranya anda mempunyai sebarang masalah dengan buah pinggang atau hati semasa mengambil ubat, maka selang antara mengambil ubat perlu sekurang-kurangnya lapan jam.

Citekoon Lect

Citramon-Lect mudah dibeli di mana-mana kios farmasi tanpa preskripsi doktor. Susunannya termasuk: acetylsalicylic acid, kafein dan paracetamol. Pensyarah Citramon dikontraindikasikan untuk kanak-kanak di bawah umur 14 tahun. Ambil tsitramon-Lekt hanya boleh dewasa dan remaja yang telah mencapai umur 14 tahun.

Citramon Borimed

Ubat ini mengandungi asid acetylsalicylic, kafein dan paracetamol. Ia berkesan untuk kesakitan sederhana dan rendah. Tempoh perjalanan dadah tidak boleh melebihi lebih daripada 10 hari, dan dos adalah tiga hingga empat tablet sehari.

Jumlah maksimum ubat sehari yang harus diambil oleh pesakit adalah 8 tablet.

Citramon Ultra

Ubat ini dibuat dalam bentuk kapsul dengan kulit. Di dalam serbuk butiran asid acetylsalicylic, kafein dan paracetamol. Ubat dos: satu atau dua kapsul tiga hingga empat kali sehari.

Kelebihan tsitramon Ultra berbanding dengan tsitramon konvensional:

  • Filem ini, yang disalut dengan tablet Tsitramon Ultra, melindungi mukosa perut daripada kerengsaan. Ini menjadikan lebih mudah untuk mengambil ubat untuk pesakit yang mengalami keasaman perut yang meningkat.
  • Pembungkusan dadah lebih mudah daripada tsitramon konvensional, terima kasih kepada lepuh.
  • Komposisi citramon Ultra diperkayakan dengan paracetamol, yang meningkatkan kesan pelepasan nyeri dan membantu mengurangkan suhu. Ubat ini lebih kuat daripada citramon biasa.

Citramon-Darnitsa

Citramon-Darnitsa agak dikenali untuk pesakit. Pembebasan borang: pil dalam lepuh. Citramon-Darnitsa juga tidak boleh digunakan oleh kanak-kanak sehingga remaja, kerana kehadiran asid acetylsalicylic. Ia terdiri daripada asid acetylsalicylic, paracetamol, kanji, koko, dan komponen tambahan lain.

Citramon-Darnitsa mengandungi kafein, tetapi dalam bahagian yang lebih kecil berbanding dengan ubat lain.

Citramon forte

Borang pelepasan: tablet. Bahan-bahan: asid sitrik, kanji, asid asidlsalicylic, paracetamol, kafein, dan lain-lain. Dos: satu atau dua tablet 2-3 setiap hari. Adalah disyorkan untuk mengambil ubat hanya untuk orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 14 tahun.

Petunjuk untuk digunakan

Apa bantuan citramon? Ubat ini digunakan untuk mengatasi kesakitan sebelum haid, sakit gigi, sakit kepala pelbagai genesis.

Citramona granul daripada apa yang membantu? Ubat ini melegakan demam dengan selesema dan selsema, menghilangkan rasa sakit dalam neuralgia, myalgia.

Penggunaan ubat untuk kanak-kanak

Citramon dikontraindikasikan pada kanak-kanak di bawah umur 14 tahun. Acetylsalicylic acid dalam komposisi produk mempunyai kesan negatif pada membran mukus perut dan usus.

Penggunaan ubat untuk wanita hamil

Ubat tidak boleh digunakan oleh wanita hamil yang berada pada trimester ke-1 dan trimester ke-3 kehamilan. Ini boleh membawa kepada patologi kongenital janin dan menyebabkan keabnormalan perkembangannya. Di samping itu, asid acetylsalicylic meningkatkan risiko pendarahan semasa kelahiran seorang kanak-kanak.

Walaupun seorang wanita hamil memutuskan untuk mengambil citramon pada kehamilan trimester ke-2, maka dia pasti perlu berunding dengan doktor

Gunakan semasa menyusu

Ambil semasa tempoh ini, ubat ini tidak disyorkan ibu-ibu kejururawatan. Sebab-sebab untuk menolak dadah:

  • Pada masa ini, citramon boleh menjejaskan saluran gastrousus, mencetuskan gastritis atau ulser.
  • Kafein merangsang sistem saraf, dan bersama-sama dengan susu, bahan ini memasuki badan bayi yang baru lahir. Gejala kafein negatif: insomnia, kerengsaan, muntah dan loya.
  • Di samping itu, paracetamol, yang terdapat dalam pelbagai bentuk citramon, mempunyai kesan negatif pada hati. Tubuh kanak-kanak tidak dapat menahannya dan ubat akan memberi kesan toksik pada hati kanak-kanak.
  • Asid asetilsalicylic teruk memburukkan lagi koagulan darah, dan semasa memberi makan ia mudah untuk membahayakan bukan sahaja diri sendiri, tetapi juga bayi sendiri.

Contraindications

  • Reaksi alergi terhadap komponen ubat
  • Masalah dengan pembekuan darah (hemofilia)
  • Hipertensi yang teruk
  • Ulser gastrik dan gastritis
  • Kehilangan hepatic akut atau buah pinggang
  • Atherosclerosis
  • Penyakit arteri koronari
  • Umur pesakit (tidak berkenaan dengan kanak-kanak)
  • Pembedahan yang akan datang

Dadah dan alkohol

Citramon tidak boleh digabungkan dengan penggunaan minuman beralkohol. Ini membawa kepada pendarahan, ulser gastrik, hakisan. Akibatnya adalah keabnormalan neurologi: tinnitus berlaku, kehilangan pendengaran separa mungkin, kebimbangan, halusinasi, dan sawan sering terjadi. Penerimaan citramona dengan alkohol dalam kes-kes yang luar biasa menyebabkan kehilangan kesedaran, loya, kejutan anaphylactic.

Citramon mempunyai kesan toksik pada hati.

Arahan untuk digunakan, dos

Bagaimana untuk mengambil citramon? Tablet diminum semasa makan atau selepas makan. Dos yang disyorkan: satu tablet tidak lebih daripada sekali setiap empat jam. Sekiranya rasa sakit kuat, maka dosnya diselaraskan: pesakit boleh minum 2 tablet. Dos harian: kira-kira 4 tablet setiap 24 jam.

Arahan penggunaan tsitramona menyatakan bahawa dadah boleh diminum tidak lebih daripada 8 tablet sehari. Tempoh kursus pengambilan dadah tidak melebihi 10 hari.

Mengambil tablet tsitramon, mengikut arahan untuk digunakan, sudah cukup selama 5 hari untuk melegakan kesakitan akut, dan untuk mengurangkan demam: 2-3 hari.

Perubahan dalam dos dan tempoh kursus mesti dipersetujui dengan doktor anda.

Berlebihan

Sekiranya dos ubat terlampau, pesakit mengalami mual dan muntah, sakit perut. Pesakit mengadu bunyi bising di telinga; tindak balasnya dihalang; bernafas berat; air kencing sukar dibuang. Dalam kes-kes terutamanya sukar, mula-mula timbul nafsu, pesakit kehilangan kesedaran.

Suatu overdosis citramona tidak membahayakan nyawa manusia, tetapi berlebihan jangka panjang mengancam dengan ulser perut, anemia, arrhythmia, tachycardia, masalah buah pinggang dan hati.

Dalam kes overdosis ubat, basuh perut dan lihat doktor.

Kesan sampingan

Penggunaan dadah boleh menyebabkan alahan, sakit perut, mual. Tekanan darah pesakit meningkat, kerosakan toksik pada hati dan buah pinggang bermula, dan pembekuan darah terganggu.

Sering kali, pesakit menyedari kesukaran untuk mengeluarkan air kencing dari badan dan memburukkan lagi gout.

Interaksi dengan ubat lain

Sekiranya anda mengambil ubat dengan heparin, barbiturat, ubat untuk epilepsi dan sebilangan ubat lain, maka, mungkin, meningkatkan kesan toksik untuk hati dan buah pinggang. Sebelum mengambil ubat lain, pesakit perlu berunding dengan doktor.

Arahan khas

Ubat tidak digunakan dalam kegagalan buah pinggang dan hati. Untuk penyakit hati dan buah pinggang lain, perlu berunding dengan doktor.

Kos ubat di bawah jenama "Zitramon" berbeza-beza bergantung pada tanda dagangan rantai farmasi, rantau pesakit dan harga pembelian dari pembekal.

Rata-rata, Citramon-Borimed boleh dibeli untuk 2-5 Rubles, Citramon P akan sedikit lebih mahal dan kos dari 8 hingga 15 Rubles. Citramon-Lect pada harga farmasi purata akan menjadi 18-25 rubel; Citramon-MFF akan sedikit lebih murah dari 15 hingga 18 rubel. Dan Citramon - Ultra (dalam cangkang) dijual dengan harga 45-50 rubel.

Penyimpanan dan penghantaran dari farmasi

Ubat ini tidak dapat dicapai oleh kanak-kanak. Adalah wajar bahawa lokasi penyimpanan adalah sejuk. Hidup rak dari 36 hingga 60 bulan dari tarikh pembuatan.

Analog

Walaupun popularitinya, sama dengan citramon, ubat tidak begitu banyak. Sebagai sebahagian daripada hampir setiap daripada mereka adalah asid acetylsalicylic.

  • Askofen Komposisi ini sama dengan citramon, diperkaya dengan minyak vaseline, talc, dll. Digunakan untuk merawat sakit kepala, demam, lumbago, sindrom radikal. Harga adalah kira-kira 25 rubel.
  • Acepar. Komposisi ini tidak berbeza daripada citramona. Boleh didapati dalam granul untuk penggantungan, kapsul dan tablet. Harga: 30-35 rubel.
  • Migrenol. Bahan-bahan: kafein dan paracetamol, komponen tambahan. Terdapat dalam bentuk tablet dalam kulit. Harga purata dari 160 rubel.

Ulasan

Pesakit mencirikan citramon sebagai ubat yang berkesan untuk kesakitan dengan kos yang berpatutan, menandakan ia di kalangan banyak ubat profil yang serupa. Kebanyakan orang menganggapnya ubat yang baik yang membuktikan keberkesanannya selama bertahun-tahun, yang mudah dibeli di mana-mana farmasi.

Adakah citramon mencairkan darah?

Ya, ubat ini mengandungi komponen yang nipis darah, yang menjadikan pengambilannya tidak praktikal untuk pesakit yang mempunyai kecenderungan berdarah.

Jika seseorang sedang bersedia untuk operasi, maka anda tidak perlu mengambil tsitramon.

Alergi kepada ubat

Reaksi alahan terhadap ubat itu juga boleh berlaku apabila mengambil satu pil. Alergen yang paling biasa adalah aspirin dalam komposisinya.

Gejala tindak balas alahan:

  • Bronkospasme
  • Quincke Edema
  • Urtikaria
  • Kerosakan tisu dengan pembentukan lepuh pada kulit
  • Serangan asma

Lebih kurang pesakit mempunyai alahan kepada paracetamol atau kafein, yang merupakan sebahagian daripada citramon.

Soalan yang kerap ditanya

Gunakan semasa haid

Ubat ini berkesan untuk melegakan kesakitan sebelum dan semasa haid. Di samping itu, ia membantu dengan dystonia vegetatif-vaskular, manifestasi yang sering berlaku dalam tempoh ini. Kafein dalam pil melegakan kemurungan, menghilangkan sakit kepala dan meningkatkan tekanan darah.

Citramon membantu melegakan ketidakselesaan di dalam kelenjar susu, mengeluarkan cecair yang berlebihan dari tisu. Menghapuskan sakit kepala, membantu mengatasi kelemahan dan kelesuan, memperbaiki prestasi, meningkatkan daya tahan badan.

Apa yang lebih baik citramon atau askofen?

Kedua-dua ubat mempunyai komposisi dan tindakan yang sama. Perbezaannya dalam bahagian bahan aktif. Ascofene mempunyai lebih banyak kafein dan paracetamol, tetapi asid acetylsalicylic kurang. Askofen boleh digunakan sebagai pengganti. Kedua-dua ubat adalah sama berkesan, tetapi bagi pesakit yang mengalami masalah pembekuan darah, lebih baik menggunakan askofen.

Perbandingan dengan Analginum

Kedua-dua ubat mempunyai spektrum tindakan yang sama, tetapi mereka mempunyai komposisi yang berbeza. Mekanisme tindakan analgin pada sumber kesakitan adalah berbeza daripada tindakan tsitramon.

Analgin, kerana natrium metamizole, tidak membenarkan lulus impuls sakit kepada otak, melegakan kesakitan pusat kesakitan pesakit. Ia mempunyai kurang kesan pada saluran gastrointestinal daripada citramon, mempunyai kesan antipiretik. Ia menurunkan suhu lebih baik daripada aspirin, paracetamol dan ibuprofen. Adalah antispasmodic.

Analgin mempunyai kesan yang lebih kuat berbanding dengan tsitramonom, dalam masa-masa apabila anda perlu mengeluarkan kekejangan atau mengurangkan suhu semasa demam. Tetapi ia dilarang di banyak negara kerana risiko agranulositosis, yang kadang-kadang membawa kepada kematian

Dalam beberapa kes, analgin adalah lebih berkesan daripada citramon, tetapi lebih berbahaya bagi tubuh manusia.

Adakah citramon dan paracetamol sama?

Tidak Paracetamol adalah ubat antipiretik. Ia adalah salah satu unsur aktif citramon, bersama dengan asid kafein dan asetilsalicylic.

Bolehkah saya minum dengan sejuk?

Citramon tidak menyembuhkan selesema biasa, tetapi ia dapat menekan beberapa gejala sejuk, termasuk sakit otot, menghilangkan sakit kepala, melegakan perasaan lemah dan mengantuk.

Citramon mengurangkan suhu, memudahkan keadaan demam dengan selesema dan sejuk kerana paracetamol dalam komposisi.

Citramon adalah ubat yang berkesan yang mampu dimiliki oleh mana-mana pesakit. Ia dengan sempurna menghilangkan rasa sakit keamatan rendah dan sederhana dari genesis yang berbeza, membantu wanita melegakan sindrom pramenstruasi. Pada masa yang sama, sebagai ubat, ia mempunyai sejumlah kesan sampingan (alergi, komplikasi dengan hati dan buah pinggang, kesan negatif pada saluran gastrousus). Kelemahan utama adalah ketidakupayaan untuk digunakan untuk kanak-kanak. Seperti mana-mana ubat, lebih baik menggunakannya selepas berunding dengan doktor.

Bagaimana untuk melupakan rasa sakit pada sendi dan tulang belakang?

  • Adakah sakit mengehadkan pergerakan dan kehidupan anda?
  • Adakah anda bimbang tentang ketidakselesaan, kesakitan dan kesakitan sistematik?
  • Mungkin anda mencuba banyak ubat, krim dan salap?
  • Orang yang telah belajar dari pengalaman pahit untuk rawatan sendi menggunakan... >>

Pendapat doktor mengenai isu ini dibaca

Setelah mendengar nasihat rakan dan kenalan, kami tidak mengambil ubat, memandangkan mereka tidak berbahaya dan agak lemah.

Walau bagaimanapun, komposisi mana-mana ubat termasuk bahan yang bertindak secara berbeza pada badan kita. Oleh itu, sebelum mengambil ubat, lebih baik untuk mengetahui lebih lanjut mengenai kesannya pada tubuh, terutamanya jika diambil secara teratur.

Citramon adalah ubat penahan sakit yang popular yang boleh digunakan oleh orang tanpa kawalan, tanpa memikirkan bagaimana ia menjejaskan badan. Terdapat juga mitos bahawa ubat ini membantu menghilangkan mabuk. Pengetahuan mengenai komposisi ubat ini akan membantu memahami makna tindakannya.

Ia tidak boleh dikatakan bahawa citramona mempunyai begitu banyak kontraindikasi. Walau bagaimanapun, ada yang agak serius: ia tidak boleh diambil semasa kehamilan; selepas bersalin, jika wanita sedang menyusu; sebelum operasi; dengan gout dan hati sakit.

Kebanyakan ubat yang dipasarkan seperti Citramon, Aquacitramon dan Citramon-P hanya mengandungi aspirin (asid acetylsalicylic), kafein dan paracetamol. Sebagai sebahagian daripada citramon moden, phenacetin tidak lagi wujud, kerana ia dikenali sebagai bahan toksik.

Ubat ini sangat berguna untuk sakit kepala pelbagai asal, dan juga sedikit mengurangkan sakit gigi dan sakit otot. Ia juga digunakan sebagai agen antipiretik dan anti-radang. Komposisi bahan dalam citramona dipilih supaya mereka meningkatkan dan melengkapi tindakan masing-masing, oleh sebab itu kesan pengambilan ubat itu agak cepat:

- Aspirin melegakan keradangan, menurunkan suhu badan dan mengurangkan rasa sakit pada tisu badan;

- Kafein mempunyai kesan menyegarkan dan meningkatkan peredaran darah am;

- Paracetamol meneutralkan bahan-bahan sakit kepala.

Berkenaan dengan menerima tsitramona dengan mabuk, itu hanya sebuah mitos. Penyebab utama mabuk adalah pelanggaran keseimbangan garam air, yang mana ubat tidak dapat ditentukan. Tidak syak lagi mempunyai kesan jangka pendek, tetapi ia boleh membahayakan jika ia besar, kerana paracetamol akan menimbulkan ketegangan berat di hati, dan bersama-sama dengan produk penguraian ia boleh menyebabkan peningkatan dalam sindrom hangover. Di samping itu, kafein akan meningkatkan permintaan oksigen tisu, boleh meningkatkan rasa mual dan juga menyebabkan muntah. Aspirin boleh merosakkan saluran pencernaan.

Seperti yang anda dapat lihat, perlu juga mengkaji ubat-ubatan yang diketahui supaya tidak membahayakan tubuh anda secara tidak sengaja.

Narkoba Citramon telah dikenali selama beberapa dekad sebagai anestetik sejagat. Sebelum ini, bahan aktifnya ialah: phenacetin, aspirin, kafein. Hari ini, versi tradisional tidak tersedia, dan komposisi dadah telah berubah sedikit - bukannya phenacetin, paracetamol ditambah kepadanya.

Citramon adalah yang paling berkesan untuk sakit kepala, tetapi disebabkan oleh peningkatan ubat, ia juga disyorkan untuk melegakan proses keradangan dalam otot, sendi dan tulang, dari algomenorrhea, dan sindrom febrile.

Adakah citramon membantu dengan sakit kepala?

Ubat farmakologi yang digambarkan mampu menghentikan sakit, tetapi hanya ringan dan sederhana. Benci sengit yang berdenyut, menghalang, menusuk dan kesakitan lain Citramon tidak akan dapat menghapuskan.

Suatu analgesik kadang-kadang ditetapkan untuk merawat migrain. Perlu diingat bahawa dalam hal ini, Citramon hanya membantu pada awal perkembangan kesakitan atau pada tanda-tanda awal aura. Serangan migrain akut tidak menghentikan pil ini.

Bagaimanakah citramon berfungsi untuk sakit kepala?

Asas ubat yang dibentangkan adalah 3 bahan aktif:

  1. Aspirin atau acetylsalicylic acid. Kompaun itu menghasilkan kesan antipiretik, serta melegakan kesakitan yang disebabkan oleh proses keradangan. Selain itu, aspirin meningkatkan peredaran mikro darah dan menghalang pembentukan bekuan darah di dalam kapal.
  2. Paracetamol. Ramuan langsung memberi kesan kepada pusat thermoregulation badan di hypothalamus, mengurangkan pengeluaran prostaglandin. Oleh itu, kesan analgesik dan antipiretik yang jelas dapat dicapai.
  3. Kafein. Dalam dos yang kecil, komponen ini menormalkan aliran darah dan meningkatkan nada kapal serebrum, dengan itu meningkatkan kesan menggunakan 2 sebatian yang diterangkan di atas.

Kesan citramone pada sakit kepala adalah disebabkan gabungan bahan-bahan diperiksa. Mengambil pil membolehkan anda untuk menangkap proses keradangan, sindrom kesakitan, meningkatkan bekalan darah ke tisu otak dan bekalan oksigen kepada mereka, mengurangkan kelikatan darah dan menghitung platelet, dan meningkatkan kecekapan, aktiviti mental dan fizikal.

Bolehkah anda minum citramon dengan sakit kepala dan tekanan darah tinggi?

Memandangkan kandungan kafein dalam ubat yang dibentangkan, pesakit dengan hipertensi arteri takut untuk mengambilnya kerana risiko peningkatan tekanan yang lebih tinggi. Walau bagaimanapun, kepekatan komponen ini sangat rendah (30 mg), yang tidak membenarkan ia memberi kesan merangsang sistem saraf pusat. Oleh itu, Citramon dibenarkan menggunakan pesakit hipertensi pada masa peningkatan tekanan darah.

Satu-satunya pengecualian ialah hipertensi portal. Dengan diagnosis ini, ubat anestetik gabungan dikontraindikasikan.

Adakah citramon berbahaya dengan sakit kepala yang kerap?

Seperti mana-mana analgesik lain, Citramon tidak diingini untuk mengambil masa yang lama atau menyalahgunakannya. Jika tidak, beberapa kesan sampingan yang negatif, sering tidak dapat dipulihkan, sering berlaku. Di antara mereka, yang paling biasa adalah patologi berikut:

  • hypocoagulation;
  • sakit kepala kronik;
  • tinnitus malar;
  • pendarahan hidung;
  • kecacatan penglihatan;
  • kerosakan buah pinggang;
  • asidosis metabolik;
  • pening kerap dan teruk;
  • gusi berdarah;
  • nekrosis papillary;
  • hyperpyrexia;
  • pengurangan dalam pengagregatan dan fungsi platelet;
  • purpura dan sindrom hemorrhagic lain;
  • gangguan fungsi hati;
  • muntah biasa;
  • pekak;
  • gangguan jiwa dan sistem saraf pusat;
  • Sindrom Reye.